X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XVI Festiwal Ensemble im. Księżnej Daisy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:51
XVI edycja Festiwalu Ensemble im. Księżnej Daisy odbędzie się na Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w Starej Kopalni w Wałbrzychu między 18 a 25 sierpnia 2019 r.
Audio

XVI Festiwal Ensemble im. Księżnej Daisy

18–25.08.2019 r.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Na Festiwal zaprasza Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej

www.ensemblefestival.org

O FESTIWALU

Historia Festiwalu Ensemble rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy to po raz pierwszy studenci i uczniowie akademii muzycznych z Polski i Europy pojawili się na Zamku Książ w Wałbrzychu, by kształcić się pod okiem największych gwiazd polskiej i światowej kameralistyki i wspólnie wypracowywać doskonałe interpretacje muzycznych arcydzieł.

Głównym celem Festiwalu jest promocja kameralistyki, zarówno w odniesieniu do utworów muzycznych, jak i dzieł teatralnych, gdyż po zakończonych kursach i warsztatach wszystkie opracowywane dzieła prezentowane są publiczności. Każdą z prezentacji budują zarówno sami studenci jak i profesorowie, co nadaje wydarzeniu niepowtarzalny charakter.

Niezwykle istotnym elementem Festiwalu są miejsca, w którym jest on realizowany. Zamek Książ – tętniący życiem przez cały rok – stanowi niezwykłe tło dla wydarzeń muzycznych i teatralnych, które się tam odbywają. Stara Kopalnia – nowoczesna instytucja kultury będąca największą atrakcją turystyki poprzemysłowej w Polsce – stanowi idealne dopełnienie do koncertu jazzowego przygotowanego pod kierunkiem Marcina Maseckiego.

Pełen program XVI Festiwalu Ensemble można znaleźć na stronie www.ensemblefestival.org.

XVI FESTIWAL ENSEMBLE

W programie muzycznym tegorocznej edycji Festiwalu uwagę zwraca ogromne zróżnicowanie czasowe prezentowanych utworów kameralnych – od początków kameralistyki w jej dzisiejszym rozumieniu, czyli utworu mistrza Józefa Haydna, aż po utwory współczesne. W ślad za stylistyczną różnorodnością idzie bogactwo gatunków – w programie festiwalowym znajduje się zarówno duet (Fantazja f-moll na 4 ręce D.940 F. Schuberta), jak i smyczkowe i fortepianowe tria, kwartety, kwintety i utwór na orkiestrę smyczkową.

Program zestawia ze sobą utwory należące do ścisłego kanonu repertuarowego kameralistyki (utwory Haydna, Brahmsa, Beethovena czy Weberna) z dziełami wykonywanymi dużo rzadziej, ale nie ustępującymi wartością artystyczną – kompozycje Ernesta von Dohnanyi, Gustava Mahlera czy Alfreda Schnittke są tego najlepszym przykładem.

Grupa 16 studentów współpracować będzie z gronem następujących profesorów: José Gallardo i Paavali Jumppanen (fortepian), Jakub Jakowicz, Marcin Markowicz i Piotr Tarcholik (skrzypce), Tomoko Akasaka i Katarzyna Budnik (altówka), Alexander Gebert i Jakob Kullberg (wiolonczela) oraz Sebastian Aleksandrowicz (obój).

Młodzi jazzmani, studenci szkół muzycznych o profilu jazzowym, pracować będą pod kierunkiem wszechstronnego, niezwykle ciekawego i inspirującego artysty, jakim jest Marcin Masecki. Podczas szeregu prób zajmować się będą stylistyką improwizacji jazzowych, nabiorą umiejętności współpracy w procesie twórczym oraz poznają wiele technik oraz rodzajów improwizacji wykorzystywanych we współczesnej muzyce jazzowej. Efekty tej pracy poznamy na koncercie, który odbędzie się w Starej Kopalni.

W części teatralnej udział wezmą doświadczeni i znani oraz młodzi artyści. Próby i cały proces twórczy są niezwykle istotnym elementem projektu pozwalającym również na zespolenie grupy, wspólną pracę nad interpretacją tekstów, rozmowy nad kontekstem, w jakim były one tworzone. W efekcie tej pracy zostaną przygotowane 2 pokazy aktorskie. Warsztaty teatralne poprowadzą znakomici aktorzy, wykładowcy Akademii Teatralnej w Warszawie – Izabela Kuna i Wojciech Malajkat. Pod ich kierunkiem przygotowane zostaną sztuki: „Pijani” Iwana Wyrypajewa i „Mężczyzna” Gabrieli Zapolskiej.

 

PROGRAM

18.08.2019, niedziela

19:30, Koncert Inauguracyjny

(Webern, Britten, Masecki, Schubert)

 

20.08.2019, wtorek

19:30, Koncert

(Haydn, Mendelssohn-Bartholdy)

21.08.2019, środa

19:30, Koncert

(Szostakowicz, Bridge, Beethoven)

 

22.08.2019, czwartek

19:30, Koncert

(Szymański, Schumann, Dvořák)

 

23.08.2019, piątek

18:00, 21:00 Spektakl teatralny

(„Pijani” – Iwan Wyrypajew, spektakl grupy Izabeli Kuny)

19.30, Koncert

(Meyer, Suk)

 

24.08.2019, sobota

18:00, Spektakl teatralny

(„Mężczyzna” – Gabriela Zapolska, spektakl grupy Wojciecha Malajkata)

19:30, Koncert

(Mozart, Brahms)

25.08.2019, niedziela

16:00, Koncert jazzowy (STARA KOPALNIA)

19.30, Koncert Finałowy

(Beethoven, Mahler, Schnittke, Dohnanyi)

Koncert jazzowy odbędzie się w Klubie Montownia w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wszystkie pozostałe wydarzenia odbywają się w Zamku Książ w Wałbrzychu.

Materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak