X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wokół książki Karskiego "Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-45"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 09:00
O książce Jana Karskiego opowiadała w "Poranku Dwójki" Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. 
Audio
  • Rozmowa o książce Jana Karskiego "Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-45" (Poranek Dwójki)

Jubileuszowe wydanie opus magnum Jana Karskiego „Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945. Od Wersalu do Jałty” (Wydawnictwo Poznańskie) przygotowane zostało w stulecie polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. 

„Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945.” to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych książek poświęcona najnowszej historii Polski. Jan Karski, były emisariusz Polskiego Państwa podziemnego, na czynniki pierwsze rozebrał przyczyny klęski polskiej dyplomacji i państwa polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym. Zrobił to w typowy dla siebie sposób – przyjmując punkt widzenia państw sąsiednich oraz mocarstw decydujących o historii Polski. Dotarł do tysięcy dokumentów, wspomnień i dzienników, z których nakreślił obraz Polski jako przedmiotu, a nie podmiotu polityki międzynarodowej.

Polski historyk emigracyjny, dziennikarz Radia Wolna Europa, Andrzej Pomian, recenzując w latach 80. książkę Karskiego napisał: „Książka prof. Karskiego jest potężnym zastrzykiem trzeźwości, niezbędnym vademecum dla polskich polityków. Gdyby leżało to w mojej mocy, uczyniłbym z niej dla nich lekturę obowiązkową.”

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Ewa Junczyk-Ziomecka (prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego)

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 8.30

Zobacz więcej na temat: Jan Karski Paweł Siwek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak