49. Góralski Karnawał już wkrótce!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:29
Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" zaprasza na on-linowy Karnawał od 11 do 14 lutego.
mat. prasowe
mat. prasoweFoto: Dom Ludowy - Bukowina Tatrzańska

Pandemia co prawda zmieniła formę Góralskiego Karnawału, ale nie sprawiła, że zniknie on z kalendarza najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Program będzie wypełniony dobrze znanymi i cieszącymi się dużym zainteresowaniem publiczności punktami: przesłuchaniami konkursowymi grup kolędniczych z całej Polski oraz zmaganiami w tańcu zbójnickim i popisie par tanecznych. Zostaną wyemitowane filmy o Kumoterkach, owczarkach podhalańskich a także o całym Góralskim Karnawale.

Wieczorami na internetowej scenie wydarzenia wystąpią: Regionalny Zespół "Lipniczanie" z Lipnicy Wielkiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Podegrodzie" z Podegrodzia oraz Regionalny Zespół "Dolina Popradu" z Piwnicznej-Zdroju. Nie zabraknie również wystawy twórczości ludowej. 

Będzie się działo, więc już dzisiaj zachęcamy do śledzenia wydarzenia na profilu społecznościowym Facebook BCK "Dom Ludowy" pod linkiem https://www.facebook.com/events/721298625182134

Partnerem Głównym 49. Góralskiego Karnawału jest Województwo Małopolskie.

Góralski Karnawał w latach 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

***

Mat. prasowe


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak