Festiwal Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:03
W dniach od 5 do 8 sierpnia 2021 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Festiwal Folkloru Polskiego 55. Sabałowe Bajania. Będzie to czas wypełniony gawędą, muzyką i śpiewem ludowym z różnych zakątków naszego kraju. Nie zabraknie wieczornych koncertów folkowych, barwnego kiermaszu i wystawy rękodzieła, a także "Bajaniowych Śpasów", czyli warsztatów plastycznych prowadzonych przez twórców ludowych.
Plakat wydarzenia
Plakat wydarzeniaFoto: Mat. prasowe

Przed Domem Ludowym stanie również "Kozi kosor", w którym będzie można zobaczyć, jak rodzą się kozy – dudy podhalańskie. Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej przygotuje smakołyki kuchni góralskiej, a wprawni w strzelectwie będą mieli okazję spróbować swoich sił w zawodach o "Sabałową flintę".

Na sobotniej Sabałowej Nocy okaże się, kogo w tym roku Starszyzna Zbójnicka zaprosiła do swojego grona - poznamy nowych Zbójników i Wiyrchowe Orlice. Zaś w niedzielę odbędzie się wycieczka górska w stylu retro do Królowej Tatr na Rusinową Polanę w 160. rocznicę objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej.

Podczas ogłoszenia wyników ogólnopolskiego konkursu gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych, dowiemy się, kto zdobył nagrodę główną festiwalu, statuetkę "Bukowiańskiego buka", a także gdzie powędrowały złote, srebrne i brązowe "Spinki góralskie".


Sabałowe Bajania Sabałowe Bajania

***

Mat. prasowe