Prezentacja książki Krzysztofa Jureckiego w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 11:34
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na spotkanie wokół dotyczące promocji książki Krzysztofa Jureckiego. Książka "Kontynuatorzy tradycji Wielkiej Awangardy w fotografii polskiej w drugiej połowie lat pięćdziesiątych XX wieku. Pogranicza malarstwa, grafiki i filmu eksperymentalnego" jest obronioną w 2018 roku w Instytucie Historii Sztuki UJ w Krakowie pracą doktorską, której promotorem była dr hab. Maria Hussakowska.
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. promocyjne

Jest to wnikliwe studium zjawisk z obszaru polskiej sztuki, pośród których znajdują się przykłady fotografii, malarstwa, filmu animowanego i grafiki, w kontekście problemów wyznaczonych poprzez pojęcia awangardy, modernizmu i postmodernizmu, osadzone w kontekście ośmiu twórców, związanych za sprawą miesięcznika "Fotografia".

Do grona wspomnianych artystów należeli: Zdzisław Beksiński, Jerzy Lewczyński, Bronisław Schlabs, Zbigniew Dłubak, Jan Lenica i Walerian Borowczyk, Andrzej Pawłowski, Marek Piasecki.

Spotkanie odbędzie się w Sali Kolebkowej w Laboratorium i poprowadzi je dr Piotr Bernatowicz, w spotkaniu udział wezmą dr Krzysztof Jurecki i dr Henryk Kuś.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru w punkcie info.

2. Spotkanie będzie nagrywane i udostępnione na stronie Obiegu:

https://obieg.u-jazdowski.pl/

3. Więcej informacji na stronie

https://u-jazdowski.pl/wydarzenia/promocja-ksiazki-krzysztofa-jureckiego

4. Wydarzenie na Facebooku

https://www.facebook.com/events/229957769108366

Organizator

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Obieg