REKLAMA

De Maistre i Louvion grają Panufnika

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2014 22:20
Wybitny harfista i znakomita flecistka uświetnili 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Chopin i jego Europa".
Sarah Louvion jest jedną z najzdolniejszych francuskich flecistek młodego pokolenia. Była wieloktornie nagradzana na międzynarodowych konkursach dla solistów m.in. w Kobe, Paryżu i w Genewie.
Sarah Louvion jest jedną z najzdolniejszych francuskich flecistek młodego pokolenia. Była wieloktornie nagradzana na międzynarodowych konkursach dla solistów m.in. w Kobe, Paryżu i w Genewie.Foto: Christine Schneider/materiały promocyjne artystki

Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem "Od Chopina i Griega do Panufnika". I właśnie dwóch utworów tego ostatniego kompozytora posłuchamy w niedzielnej "Filharmonii Dwójki". Wśród solistów dwójka utytułowanych francuskich muzyków: harfista Xavier de Maistre i flecistka Sarah Louvion.
Program:
Andrzej Panufnik Sinfonia concertante na flet, harfę i orkiestrę smyczkową,
Wolfgang Amadeus Mozart Koncert podwójny C-dur KV 299,
Andrzej Panufnik Koncert wiolonczelowy
Wyk. Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, soliści: Sarah Louvion – flet, Xavier de Maistre – harfa, Andrzej Bauer – wiolonczela
(Warszawa, 28.08.2014)
***
Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w niedzielę (23.11) w godzinach 20.00 - 22.00. Na koncert zaprasza Marcin Majchrowski.

bch/mc

Czytaj także

Jak Andrzej Panufnik wprowadził dawną muzykę angielską do Birmingham

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 10:00
- Już w pierwszym sezonie z naszą orkiestrą wprowadził do repertuaru utwory Purcella, Avisona czy Boyce'a. Przed epoką wykonawstwa historycznego to było prawdziwie rewolucyjne podejście, które zaskoczyło lokalną publiczność - opowiadał Richard Bratby, archiwista City of Birmingham Symphony Orchestra.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Michniewski: Panufnik wstrząsnął mną jak Górecki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 15:00
- Jego muzyka miała w sobie podobny ładunek ekspresji co utwory Góreckiego i Kilara. Ale też ta emocja była mniej ostentacyjna, bardziej ukryta, a przez to "głębiej drążąca" - wspominał w setną rocznicę urodzin Andrzeja Panufnika znakomity dyrygent i interpretator jego dzieł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Panufnik nieufny, bał się rozmawiać. Ze wspomnień Stanisława Skrowaczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 20:00
Znakomity kompozytor i dyrygent opowiadał w Dwójce o swojej kilkudziesięcioletniej przyjaźni z Andrzejem Panufnikiem. Jak się okazało, nie brakowało w tej historii chwil trudnych.
rozwiń zwiń