X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Actus Humanus w Dwójce. L’Arpeggiata gra Monteverdiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 10:35
– To nasza wizytówka i pokaz możliwości tego zespołu - zapowiada Christina Pluhar. Zapraszamy na transmisję.
Audio
  • Christina Pluhar o Monteverdim. Rozmawiała Klaudia Baranowska(Dwójka)
Urodzona w Grazu Christina Pluhar jest nie tylko wybitną instrumentalistką, specjalizującą się w grze na lutni i teorbie, ale przede wszystkim charyzmatyczną liderką i założycielką oryginalnego ansamblu LArpeggiata.
Urodzona w Grazu Christina Pluhar jest nie tylko wybitną instrumentalistką, specjalizującą się w grze na lutni i teorbie, ale przede wszystkim charyzmatyczną liderką i założycielką oryginalnego ansamblu L’Arpeggiata.

Wydaje się, że żaden inny zespół zajmujący się muzyką dawnych wieków nie rozumie lepiej rozrywkowego charakteru interpretowanych przez siebie dzieł. Złożony z wybitnych solistów oraz kameralistów ansambl L’Arpeggiata został założony w 2000 roku przez Christinę Pluhar, by przywracać współczesności zapomniane utwory dawnych wieków, ze szczególnym naciskiem na muzykę wieku XVII.
Charakterystyczne dla L’Arpeggiaty są wieczne poszukiwania, zespół eksperymentuje z muzyczną materią, uwspółcześnia ją, osadza w nowym kontekście. Co za tym idzie, formacja występuje nie tylko z wybitnymi muzykami wyspecjalizowanymi w wykonawstwie historycznym (Nuria Rial, Philippe Jaroussky, Marco Beasley), ale i z muzykami z innych obszarów gatunkowych – gitarzystą Pepem Habihuelą czy genialną specjalistką od włoskiego folkloru Lucillą Galeazzi.

Program:

Claudio Monteverdi Toccata; Barbara Strozzi Che si puo fare; trad. Stu Criatu; Claudio Monteverdi Quel sguardo sdegnosetto; Maurizio Cazzati Ciaccona; Claudio Monteverdi Damigella, tutta bella; trad.  Pizzicarella mia; trad. Tarantella Napoletana; improwizacja La Dia spagnola; Claudio Monteverdi Si dolce e’l tormento; trad. La Carpinese; improwizacja Canario; Claudio Monteverdi Amor; trad. Silenzio d’amuri; Claudio Monteverdi Chiome d’oro; Benedetto Ferrari Son ruinato; trad. Pizzica di San Vito; trad. Lu Passariellu; Pandolfo Mealli La Vinciolina; Giovanni Felice Sances  Stabat Mater; Claudio Monteverdi Laudate Dominum
wyk. L’Arpeggiata, dyr.  Christina Pluhar,  Nuria Rial – sopran, Vincenzo Capezzuto – alt  (Gdańsk, Centrum św. Jana)

***
Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w poniedziałek w godz. 19.30 - 22.00. Program poprowadzą Marek Zwyrzykowski i Klaudia Baranowska.

***
Zapraszamy na kolejne koncerty z festiwalu Actus Humanus na antenie Dwójki:

9 grudnia 2014, godz. 20.00 – transmisja
Nochebuena!
Le Poème Harmonique, Vincent Dumestre

***
10 grudnia 2014, godz. 20.00 – transmisja
Puer Natus In Bethleem
Vox Luminis, Lionel Meunier
***
12 grudnia 2014 – retransmisja
Follie All’italiana
Sonatori De La Gioiosa Marca
***
13 grudnia 2014, godz. 20.00 – transmisja
Bach
Rinaldo Alessandrini
***
14 grudnia 2014, godz. 20.00 – transmisja
Venezia
Max Emanuel Cencic, Il Pomo D’oro, Riccardo Minasi

(materiały promocyjne/bch/mc)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Christina Pluhar: po Monteverdim niewiele już wymyślono...

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2014 22:00
- Czy w wykonawstwie muzyki dawnej jest jakaś granica, której nie powinno się przekraczać? Nie wiem - powiedziała Klaudii Baranowskiej szefowa słynnej L’Arpeggiaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki dawnej, czyli Actus Humanus w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 11:35
Na naszej antenie pojawi się aż sześć koncertów z gdańskiego festiwalu Actus Humanus. Rozpoczynamy 8 grudnia koncertem znakomitej L'Arpeggiaty.
rozwiń zwiń