X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Różewicz - in memoriam. Koncert Karoliny Cichej

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:00
Koncert, który odbył się w pierwszą rocznicę śmierci poety w Studiu PR im. W. Lutosławskiego.
Karolina Cicha
Karolina CichaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Tadeusz Różewicz napisał kiedyś, że "rozwód poezji współczesnej z muzyką jest faktem dokonanym". Tymczasem jego wiersze tylko z pozoru są niemuzyczne. Okazuje się, że ich rytm narzuca niekiedy zaskakująco współczesną stylistykę: punkrockową, hip-hopową, reggae. Oczywiście nie pasuje do tych wierszy dykcja krainy łagodności, mgiełkowa melodyjność, pląsy na łące. Wiersze Różewicza sugerują mocną muzykę. Jej połamanie wynika z samej struktury tekstów: niespokojnych, porozrywanych na fragmenty. Różewicz, którego chciałam pokazać to Różewicz ponowoczesny, apokaliptyczno-komiczny, Różewicz ironiczny i liryczny.

Kontakty Różewicza ze światem w ostatnich latach nie były częstą sprawą. Dostąpiłam tego przywileju, poeta udzielił mi pozwolenia na dopisanie muzyki do swoich wierszy. Tak powstała płyta "Do ludożerców", której materiał zaprezentuję na koncercie. Będzie w nim też miejsce na dokonanie dalszej podróży w głąb twórczości Różewicza. Do jego pierwszych, tych młodzieńczych, tych wojennych tekstów. Wszak, jak chciał nam to uzmysłowić, żyjemy zawsze w jakiejś sytuacji granicznej, jakby w przededniu: "czarne plamy są białe / przed trzecią promienną gwiezdną wojną".     

Karolina Cicha

***

Skład:

Karolina Cicha: wokal, klawisze, akordeon, przeszkadzajki

Piotr Domagalski – bas, kontrabas

Paweł Stankiewicz – gitara elektryczna i klasyczna

Witek Wilk – perkusja

<

Na retransmisję w "Filharmonii Dwójki" zapraszamy w sobotę (25.04) w godz. 19.00-22.30. Program poprowadzi Adam Suprynowicz.

 

jp/mm

Zobacz więcej na temat: koncert Tadeusz Różewicz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa Tradycja": zwycięstwo Cichej & Spółki!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 20:06
Zespół Cicha & Spółka został laureatem Grand Prix XVI Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"! Karolina Cicha otrzymała ponadto Nagrodę Indywidualną im. Czesława Niemena za osobowość i ekspresję sceniczną!
rozwiń zwiń