X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogród perski na Skrzyżowaniu Kultur. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 15:46
Zapraszamy na transmisję koncertu Kayhana Kalhora & Ali Bahramiego Farda z namiotu festiwalowego pod Pałacem Kultury i Nauki.
Audio
  • Maria Pomianowska o koncercie Kayhana Kalhora na Skrzyżowaniu Kultur 2015 (Źródłogranie/Dwójka)
Kayhan Kalhor to światowej sławy artysta i prawdziwy wirtuoz gry na kemancze  tradycyjnym, perskim instrumencie strunowym. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy. Uznawany jest za najwybitniejszego, żyjącego ambasadora irańskiej sceny muzycznej
Kayhan Kalhor to światowej sławy artysta i prawdziwy wirtuoz gry na kemancze – tradycyjnym, perskim instrumencie strunowym. Trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy. Uznawany jest za najwybitniejszego, żyjącego ambasadora irańskiej sceny muzycznejFoto: materiały prasowe/Todd Rosenberg

Nowa Tradycja 2014
Kayhan Kalhor 1200.jpg
Koncert Kayhana Kalhora (Iran) & Erdala Erzincana (Turcja)

Urodzony w 1963 roku w persko-kurdyjskiej rodzinie w Teheranie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat od gry na wiolonczeli. Już jako trzynastolatek zaczął współpracować z Irańską Narodową Orkiestrą Radiowo-Telewizyjną. W młodości dużo podróżował studiując style muzyczne różnych regionów Iranu – w szczególności Horosanu i Kurdystanu. Z powodu rewolucji, w 1979 roku musiał wyjechać z kraju na wiele lat by kontynuować swoją muzyczną przygodę we Włoszech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Kultywuje tradycje przodków, ale wychodzi też naprzeciw nowym, artystycznym wyzwaniom – uwielbia improwizację, chętnie angażuje się w międzynarodowe projekty. Gdy bierze do ręki kemancze – słychać wszystko, co najbardziej charakterystyczne w muzyce perskiej, skłaniającej do kontemplacji i namysłu nad otaczającym światem.

Kayhan Kalhor w Warszawie wystąpi razem z wyjątkowym Ali Bahrami Fardem, mistrzem gry na 96-strunowych cymbałach.

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w poniedziałek (21.09) w godzinach 19.00-21.30. Program poprowadzi Kuba Borysiak.

bch

Zobacz więcej na temat: folk Iran
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podczas koncertu w Teheranie miałam kłopoty z grzywką"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:22
- Nie wszystkim się spodobało, że nie miałam zasłoniętych całych włosów, zdaniem niektórych śpiewałam też za głośno - wspominała swoją trasę po Iranie Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Kapeli ze Wsi Warszawa. Posłuchaj przed premierą!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 14:11
"Święto słońca" to pierwszy dwupłytowy album w dyskografii zespołu. Muzycy po raz kolejny zaprosili artystów z innych krajów, m.in. z Indii, Iranu i Hiszpanii.
rozwiń zwiń