X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tobias Koch gra Nokturny i Fantazje

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 15:25
W "Filharmonii Dwójki" przypomnimy koncert pianisty, który odbył się w ramach tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
Tobias Kochza swoje muzyczne kredoprzyjął poszukiwanie istoty dźwięku połączonez radością odkrywania i otwartością na różnorodnedoświadczenia
Tobias Koch za swoje muzyczne kredo przyjął poszukiwanie istoty dźwięku połączone z radością odkrywania i otwartością na różnorodne doświadczeniaFoto: Philip Lethen/materiały prasowe

Tobias Koch jest jednym z najbardziej fascynujących wykonawców w zakresie wykonawstwa na historycznych instrumentach klawiszowych. Artysta nie przestaje zaskakiwać słuchaczy wyjątkowymi projektami z repertuarem od Gibbonsa do Stockhausena, ukazując ciekawość w podejściu do niezwykłych instrumentów historycznych i odkrywaniu nieznanych muzycznych skarbów. Jego wykonania są nieortodoksyjne i uduchowione, a wśród instrumentów klawiszowych, na których gra, są m.in. klawesyn, klawikord, fortepian tangentowy, wczesne fortepiano, orfika, organy, fortepian pedałowy i romantyczny fortepian.

Artysta stara się być jak najmniej "wyspecjalizowanym specjalistą". Występując na instrumentach klawiszowych, najbardziej odpowiednich do danego repertuaru, odnajduje w wykonywanej muzyce bogactwo kolorów. Tobias Koch zapraszany jest do udziału w najważniejszych festiwalach muzycznych organizowanych m.in. w S zlezwiku-Holsztynie, Verbier, Bonn (Festiwal Beethovenowski).

serwis specjalny
Chopin i jego Europa 2015 1200.jpg
Chopin i jego Europa 2015

W 2013 r. wystąpił pierwszy raz na Festiwalu "Chopin i jego Europa", wykonując XIX-wieczną muzykę polską, co zostało utrwalone w postaci płyty CD. Artysta czerpał inspiracje, kształcąc się u Davida Levine’a, Roberto Szidona i Josa van Immerseela. Jako kameralista występuje z Andreasem Staierem, Joshuą Bellem, Stevenem Isserlisem oraz Concerto Köln.

Współpracuje z budowniczymi i konserwatorami instrumentów oraz z najsłynniejszymi kolekcjami i muzeami instrumentów. Artysta posiada w swoim dorobku fonograficznym ponad 20 płyt CD. Tobias Koch będąc oczarowanym pięknem brzmienia historycznych instrumentów klawiszowych, występuje wyłącznie na instrumentach autentycznych.

Program:

Fryderyk Chopin Nokturny op. 15, Ferdynand Hiller Andante con moto z Trois Ghasèles pour le Piano op. 54, Rhythmische Studien für das Pianoforte op. 52 (wybór), Mésures variées pour le Piano op. 57, Franciszek Liszt Harmonies poetiques et religieuses, Apparitions S.155/R11, Fryderyk Chopin Fantaisie-Impromptu cis-moll [op. 66]

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w niedzielę (27.09) w godzinach 19.00-21.30. Program poprowadzi Marcin Majchrowski.

materiały promocyjne/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ivo Pogorelić o łamaniu zasad, Chopinie i jarmarku

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 18:40
- Najważniejszy jest rozwój, edukacja, szacunek dla utworu, ale także krytyczne podejście do istniejących zasad – mówił o swoim rozumieniu muzyki znakomity, i ekscentryczny, pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Lisiecki: nie staram się być wirtuozem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 10:36
– Granie na festiwalu "Chopin i jego Europa" zawsze sprawia mi ogromną przyjemność. Lubię warszawską i polską publiczność – mówił w Dwójce znakomity pianista.
rozwiń zwiń