X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

80 lat NOSPR. Koncert inaugurujący nowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 14:37
Dzieła Szostakowicza, Fitelberga i Berlioza uświetnią otwarcie jubileuszowego roku radiowej orkiestry. Zapraszamy na transmisję!
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pełni rolę ambasadora kulturalnego reprezentującego kraj na międzynarodowej scenie artystycznej
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pełni rolę ambasadora kulturalnego reprezentującego kraj na międzynarodowej scenie artystycznejFoto: Bartek Barczyk/materiały prasowe NOSPR

Rozpoczynający się właśnie sezon koncertowy będzie drugim odbywającym się w przepięknej nowej siedzibie, uznawanej za jedną z najlepszych sal koncertowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncert inaugurujący w pewnym sensie będzie hołdem dla założyciela Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia Grzegorza Fitelberga, który utworzył zespół w 1935 roku w Warszawie i prowadził do wybuchu II wojny światowej, a następnie w latach 1947-1953. W programie znalazł się jego utwór "W głębi morza Obraz muzyczny w formie uwertury na wielką orkiestrę".

W tym miejscu warto przypomnieć, że po wojnie w roku 1945 orkiestrę reaktywował w Katowicach Witold Rowicki, zaś obecnie dyrektorem naczelnym i programowym jest Joanna Wnuk-Nazarowa, która pełni tę funkcję d 2000 roku.

Koncert inaugurujący sezon poprowadzi dyrektor artystyczny NOSPR Alexander Liebreich. Zaś solistą będzie światowej sławy wiolonczelista Truls Mørk.

Program:

Grzegorz Fitelberg W głębi morza Obraz muzyczny w formie uwertury na wielką orkiestrę

Dymitr Szostakowicz I Koncert wiolonczelowy

Hector Berlioz Symfonia fantastyczna

Wyk. NOSPR, Truls Mørk - wiolonczela, Alexander Liebreich - dyrygent

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w środę (30.09) w godz. 19.30-22.00. Program poprowadzi Klaudia Baranowska.

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa siedziba NOSPR. Gdyby nie Krystian Zimerman...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 14:29
- Polskiemu pianiście zawdzięczamy m.in. to, że namówił akustyka z Japonii, by za połowę ceny, promocyjnie, zaprojektował brzmienie w sali – mówiła w Jedynce Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń