X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seong-Jin w Katowicach! Transmisja w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 09:30
Zapraszamy do słuchania występu zwycięzcy XVII Konkursu Chopinowskiego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.
Seong-Jin Cho jest pierwszym w historii zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z Korei Południowej (na zdjęciu: Seong-Jin Cho podczas koncertu w pierwszym dniu finałowego etapu konkursu)
Seong-Jin Cho jest pierwszym w historii zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego z Korei Południowej (na zdjęciu: Seong-Jin Cho podczas koncertu w pierwszym dniu finałowego etapu konkursu)Foto: PAP/Radek Pietruszka

W programie znajdzie się Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz IV Symfonia "Tansman Epizody" op. 85 Henryka Mikołaja Góreckiego. W przerwie będzie można wysłuchać rozmowy z Seong-Jin Cho, a także z Joanną Wnuk-Nazarową – dyrektor naczelna i programowa orkiestry opowie o pierwszym wykonaniu IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego przez NOSPR.

Seong-Jin Cho urodził się 28 maja 1994 roku w Seulu, studiuje w Konserwatorium Paryskim pod kierunkiem Michela Beroffa. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Moskwie (2008) i konkursu pianistycznego w Hamamatsu (2009, Japonia). Zdobył także III nagrodę w Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Rosji (2011) oraz im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie (2014). Koncertował z orkiestrami Teatru Maryjskiego, Filharmonii Praskiej, Monachijskiej, Seulu, Filharmonii Uralu, Berlińską Orkiestrą Radiową (dyr. Marek Janowski), Rosyjską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Symfoniczną Bazylei, Tokijską Orkiestrą Symfoniczną, Radio France. Odbył tournées po Japonii, Niemczech, Francji, Rosji, Polsce, Izraelu, Chinach i USA. Wystąpił m.in. z recitalami w Operze Tokijskiej, w Osace, Konserwatorium Moskiewskim i Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Uczestniczył w licznych europejskich festiwalach, m.in. w Petersburgu, Moskwie, Nowym Jorku, Castleton, Dusznikach-Zdroju oraz Krakowie.

***

Program:

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy

Henryk Mikołaj Górecki IV Symfonia "Tansman Epizody" op. 85

Wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha, Seong-Jin Cho - fortepian

Na transmisję w audycji "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w piątek (30 października) w godz. 19.30-22.00. Program poprowadzi Marcin Majchrowski.

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski. "Nie mogę w to uwierzyć"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 18:33
Zwycięzcą XVII Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina został Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Jedyny Polak w stawce dziesięciu finalistów, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Kate Liu z USA otrzymała nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seong-Jin Cho - z Konkursu prosto na płytę

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:00
- Wszystko, co robi Polskie Radio w związku z Konkursem, jest na najwyższym poziomie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mając w to wkład - mówił Costa Pilavachi o wydaniu przez Deutsche Grammophon albumu zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń