X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Aukso plays Penderecki". Transmisja z Tychów!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:56
W "Filharmonii Dwójki" zapraszamy na koncert inaugurujący działalność nowo powołanej instytucji kultury na mapie Śląska.
Koncert Aukso pod dyrekcją Marka Mosia poświęcony zostanie w całości twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Gościem specjalnym koncertu będzie sam kompozytor
Koncert Aukso pod dyrekcją Marka Mosia poświęcony zostanie w całości twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Gościem specjalnym koncertu będzie sam kompozytor!Foto: PAP/RAMON DE LA ROCHA

Orkiestra Aukso funkcjonuje na rynku muzycznym od niemal 20 lat i jako jeden z najwyżej cenionych zespołów specjalizujących się repertuarze najnowszym jest niekwestionowaną wizytówką Polski w świecie. Kwiecień 2016 wyznacza początek nowego rozdziału w historii orkiestry. Pod opieką dyrektora Marka Mosia i kuratora Filipa Berkowicza (wieloletniego dyrektora festiwalu Sacrum Profanum, czy projektów muzyki dawnej: Misteria Paschalia, Actus Humanus, Kromer Festival, Opera Rara), jako instytucja kultury, rozpoczyna działalność znacząco wykraczającą poza dotychczasowe ramy.

Od tej pory, w liczącej 334 miejsca nowoczesnej sali koncertowej Mediateki prezentowany będzie repertuar dedykowany muzyce współczesnej oraz polskiej muzyce aktualnej. Koncert inauguracyjny poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu będzie jednocześnie pierwszym z cyklu "Aukso Modern", w ramach którego prezentowana będzie repertuar twórców XX i XXI wieku. Do udziału w koncercie został zaproszony znakomity wiolonczelista Andrzej Bauer, który wykona partię solową "Koncertu na altówkę" (w wersji na wiolonczelę). Występujący na całym świecie wirtuoz, m.in. z Orkiestrą Filharmonii Narodowej czy Sinfonią Varsovią, specjalizuje się w muzyce najnowszej. W swojej twórczości wykorzystuje media elektroniczne.

Program:
Krzysztof Penderecki - 1933; Sinfonietta No. 1 per archi; Koncert na altówkę; Chaconne – in memoriam Giovanni Paolo II – w 11. rocznicę śmierci Jana Pawła II; Trzy utwory w stylu barokowym; Sinfonietta No. 3

Wykonawcy:
Andrzej Bauer – wiolonczela
Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś – dyrygent

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" zapraszamy w sobotę (2.04) w godz. 19.00-21.30. Program poprowadzi Ewa Szczecińska.

materiały prasowe/bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wczesne zabawy Krzysztofa Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 23:34
Nurkowanie w archiwach polskiej awangardy przynosi kolejne perełki. Niezawodny Bôłt Records właśnie wydał serię takich "nowości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki: Pasję napisałem na skrawku stołu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:00
- Chciałem pokazać żonie, na co mnie stać, że potrafię skomponować coś, czego nikt inny napisać nie potrafił - zdradził kulisy powstania przełomowej "Pasji według św. Łukasza" Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń