Drugi dzień "Nowej Tradycji". Transmisja wideo!

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 11:10
Zapraszamy na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej i kapeli Banda Nella Nebbia. A to nie koniec festiwalowych atrakcji!
Zespół Banda Nella Nebia, laureat Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja
Zespół Banda Nella Nebia, laureat Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Drugi dzień festiwalu Nowa Tradycja rozpocznie się od wręczenia nagród "Muzyka Źródeł", którymi w tym roku uhonorowane zostały Wiesława Gromadzka z Kamienia Dużego k. Skrzynna i Anna Andruszkiewicz z Wiżajn na północnej Suwalszczyźnie.

Następnia na scenie pojawi się Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Grupa sięga do korzeni polskiej przedwojennej sceny muzycznej, wykonując utwory z repertuaru m.in. Wiery Gran, Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo i innych gwiazd teatralnych, kabaretowych czy filmowych. Orkiestra zadebiutowała przed publicznością na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w maju 2015 r., zdobywając wyróżnienie.

Wieczór zamknie występ grupy Banda Nella Nebbia, zwycięzcy ubiegłorocznego Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Zespół ten to autorski projekt pochodzącego z Litwy kompozytora i basisty Justinasa Važnevičiusa występującego pod pseudonimem Franciszek Szpilman. Do współpracy zaprosił on muzyków z Sejn i Warszawy. Muzyka kapeli to połączenie jazzu z rockiem i wpływami muzyki tradycyjnej.

Program:

Wręczenie Nagród "Muzyka Źródeł"

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Banda Nella Nebbia (Grand Prix 2015)

***

Bilety dostępne w sklepie internetowym Polskiego Radia >>>

Na transmisję ze Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego w "Filharmonii Dwójki" zapraszamy w piątek (13.05) w godz. 19.30-22.30. Audycję poprowadzą Anna Szotkowska i Piotr Kędziorek.

mc/bch

Zobacz więcej na temat: koncert MUZYKA Nowa Tradycja

Czytaj także

Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2015 – oto zwycięzcy!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 11:36
Poznaj laureatów i wyróżnionych w dwóch konkursach fonograficznych towarzyszących Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Kolbuszowej po Indie. Zbliża się "Nowa Tradycja" 2016!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 18:44
- "Nowa Tradycja" ma znaczenie nie tylko dla artystów uznanych. To jest również miejsce, które kreuje, które wspiera młodych ludzi - podkreślała Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, opowiadając o roli, jaką odgrywa Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń