X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filharmonia gra Karłowicza. Transmisja ze Szczecina

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:24
Pierwszy w Dwójce koncert na żywo z nowej siedziby Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W programie dzieła patrona placówki.
Fasada nowego budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Fasada nowego budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w SzczecinieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Karłowicz napisał tylko jedną symfonię i sześć poematów symfonicznych - ten skromny dorobek zapewnił mu jednak miano najwybitniejszego polskiego symfonika, a to za sprawą niezwykłej sensualności, bogactwa harmonicznego i filozoficznego kontekstu jego dzieł.

Poemat symfoniczny "Stanisław i Anna Oświecimowie" przez wielu muzykologów uważany jest za najdoskonalsze, szczytowe osiągnięcie w twórczości kompozytora. Inspiracją do napisania utworu była miłosna historia polskiego Romea i polskiej Julii.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie wystąpi pod batutami znakomitych dyrygentów - dyrektora artystycznego Filharmonii Rune Bergmanna i dobrze znanego szczecińskiej publiczności Nikoli Kołodziejczyka. Muzyków wesprze Konglomerat Big Band i sopranistka Agata Zubel.

Organizatorem koncertu poświęconego upamiętnieniu 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Program:

Mieczysław Karłowicz Poemat symfoniczny "Smutna opowieść" op. 13, Poemat symfoniczny "Stanisław i Anna Oświecimowie" op. 12

Mieczysław Karłowicz/oprac. Nikola Kołodziejczyk Pieśni w opracowaniu na sopran, big band i orkiestrę

wyk. Agata Zubel - sopran, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, dyr. Rune Bergmann, Konglomerat Big Band, dyr. Nikola Kołodziejczyk

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki"  w piątek (2.12) w godz. 19.00-21.30 zapraszają Joanna Grotkowska i Marek Zwyrzykowski.

materiały prasowe Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie/mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak w Szczecinie rodziła się biała piękność

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 10:30
– Pomimo bardzo nowoczesnej bryły nawiązujemy wyraźnie do kontekstu historycznego – mówiła Dorota Serwa, dyrektor Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Karłowiczu i dyrygowaniu brzozową witką

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 01:00
Przemyślenia Jerzego Maksymiuka na temat twórczości Mieczysława Karłowicza, w której odnajduje on rozdzierający ból i tęsknotę.
rozwiń zwiń