X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rarytasy Pucciniego na Festiwalu Beethovenowskim

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 17:49
Podczas transmisji z Filharmonii Narodowej posłuchamy fragmentów mniej znanych dzieł Giacomo Pucciniego: Le Villi, Edgara, a także Siostry Angeliki i Jaskółki. Wyboru dokonała Ewa Vesin.
Ewa Vesin
Ewa VesinFoto: Michał Heller/materiały promocyjne

Beethovenowski 1200.jpg
21. Wielkanocny Festiwal Beethovena w Dwójce!

Le Villi i Edgar to komponowane jeszcze niepewną ręką dzieła dwudziestoparolatka, z kolei Jaskółka i kameralna, jednoaktowa Angelika, skrywają wspaniałe partie na sopran i sporo innych walorów. Pod tym właśnie kątem dobrała program polska sopranistka Ewa Vesin, która wraz z partnerami i dyrygentem Massimiliano Caldim przedstawi wybór fragmentów z tych oper.

Program:

Giacomo Puccini Preludium do III aktu opery Edgar, Intermezzo z opery Siostra Angelika, La Tregenda z opery Le Villi, Intermezzo z III aktu opery Manon Lescaut, Scherzo Sinfonico, fragmenty z opery La Boheme/Cyganeria, fragmenty z opery La rondine/Jaskółka

Wyk. Eva Vesin - sopran, Edgaras Montvidas - tenor, Leopoldo Lo Sciuto - tenor, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Massimiliano Caldi

(21. Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Filharmonia Narodowa, Warszawa)

W przerwie koncertu posłuchamy rozmowy z Massimiliano Caldim i solistami koncertu o operach Pucciniego.

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" w czwartek (6.04) w godz. 19.30-22.00 zapraszają Róża Światczyńska i Małgorzata Pęcińska.

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pomysł Holsta jest wyjątkowy. To wielkie puzzle słowa i muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 10:00
Przy okazji kolejnego koncertu 20. Festiwalu Beethovenowskiego - w którego programie znalazły się dwie znakomite jednoaktówki: "Jeźdźcy ku morzu" Ralpha V. Williamsa oraz "Oberża pod dzikiem" Gustava Holsta - rozmawialiśmy z dyrygentem Łukaszem Borowiczem oraz solistami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki: Pasję napisałem na skrawku stołu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:00
- Chciałem pokazać żonie, na co mnie stać, że potrafię skomponować coś, czego nikt inny napisać nie potrafił - zdradził kulisy powstania przełomowej "Pasji według św. Łukasza" Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń