REKLAMA

Mitch & Mitch grają płytę Jerzego Miliana. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:56
Koncertowe świętowanie Międzynarodowego Dnia Jazzu zaczynamy już dziś. Na radiowej scenie zespół Mitch & Mitch wykona w całości kultowy album Miliana, uznawany za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych stylu easy listening.
Macio Moretti z zespołu Mitch  Mitch
Macio Moretti z zespołu Mitch & MitchFoto: Rafał Murawski/materiały promocyjne

Międzynarodwy Dzień Jazzu w Dwójce - program radiowego świętowania

Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki… My wejdziemy. Mając w pamięci planetarny sukces dwóch naszych koncertów z 2014 roku, Zbigniewa Wodeckiego i Mitch & Mitch Orchestra And Choir (utrwalonych i wydanych na płytach CD i DVD "1976: A Space Odyssey" i nagrodzonych "Fryderykami"), proponujemy kolejną podróż w czasie. Zespół Mitch & Mitch, z udziałem specjalnych gości (także z innych kontynentów), wykona w całości kultowy album Jerzego Miliana nagrany z Orkiestrą Rozrywkową PRiTV w Katowicach i wydany przez Polskie

pap Jerzy Milian 1200.jpg
42 lata później. Słuchamy płyty Jerzego Miliana

Nagrania w 1975 roku. Płyta uznawana jest za jedno z najwybitniejszych polskich przedsięwzięć artystycznych stylu easy listening oraz jazz funky (naprawdę…). Ci, którzy pamiętają lata 70., powrócą do przeszłości. Ci zaś, dla których to historia z podręczników, natychmiast się zorientują, że i za "żelazną kurtyną" wybornie grano do tańca.

Pomimo upływu 40 lat od wydania płyta dziś brzmi atrakcyjnie i, co ciekawe, wciąż nowatorsko. Muzycy Mitch And Mitch dokładnie odtworzą partytury nagranych w połowie lat 70. utworów (niestety większość z nich się nie zachowała). Koncert transmituje radiowa Dwójka. Bardzo liczymy na to, że Jerzy Milian będzie gościem specjalnym tego wieczoru.

Koncert zostanie nagrany - pożyjemy, zobaczymy. A nuż, widelec zaryzykujemy kolejną płytę?

Na razie szykuje się światowa premiera po latach. Kilkanaście osób na scenie: zespół, wokaliści, orkiestra smyczkowa, szalejący wibrafonista…. Wypas. Po raz pierwszy w całości, od pierwszej do ostatniej nuty. I jedyny taki koncert w III RP.

***

Na koncert Mitch & Mitch with Their Incredible Combo play Jerzy Milian w "Filharmonii Dwójki" zapraszamy w sobotę (29.04) w godz. 19.00-20.30. Wieczór poprowadzą Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk.

bch/jp


Czytaj także

Jerzy Milian - spotkanie z legendą wibrafonu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 16:32
O muzyce, ćwiczeniach bez instrumentu, ikonach i zmaganiach z PRL-owską biurokracją Jerzy Milian opowiadał w "Rozmowach improwizowanych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

42 lata później. Słuchamy płyty Jerzego Miliana

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 19:29
Bohaterem "Nokturnu" był znakomity muzyk jazzowy i jego twórczość.
rozwiń zwiń