X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Su-Han Yang. Zwycięzca Konkursu Fitelberga na żywo

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:30
Zdobywca Złotej Batuty X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga Su-Han Yang z Tajwanu wystąpi wraz z innymi laureatami podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
Audio
  • Su-Han Yang zwycięzcą Konkursu Dyrygentów im. Fitelberga. Werdykt jury (Dwójka)
Su-Han Yang z Tajwanu, zdobywca I nagrody Konkursu im. Fitelberga i Złotej Batuty
Su-Han Yang z Tajwanu, zdobywca I nagrody Konkursu im. Fitelberga i Złotej BatutyFoto: Tomasz Griessgraber/materiały prasowe

dyrygent Fitelberg 1200.jpg
Konkurs im. G. Fitelberga. "To promocja polskiej muzyki"

W piątek 24 listopada późnym wieczorem w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach ogłoszono wyniki jubileuszowego X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Juozasa Domarkasa przyznało następujące nagrody:

I nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (25 000 euro) i Złota Batuta – Su-Han Yang z Tajwanu

II nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego (20 000 euro) i Srebrna Batuta – Bar Avni z Izraela
III nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Katowice (15 000 euro) i Brązowa Batuta – Modestas Barkauskas z Litwy

Bar Avni (Izrael) Bar Avni (Izrael)

I wyróżnienie – Aleš Kománek (Czechy)
II wyróżnienie – Boon Hua Lien (Singapur)
III wyróżnienie – Iaroslav Zaboiarkin (Rosja)

Na transmisję uroczystej gali i koncertu laureatów zapraszamy do "Filharmonii Dwójki" w sobotę (25.11) w godz. 18.00-23.00. Audycję poprowadzą Róża Światczyńska i Andrzej Sułek.

Konkursową Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej Modestast Barkauskas poprowadzi w uwerturze do opery Moc przeznaczenia Giuseppe Verdiego, Bar Avni w Symfonii C-dur Linzkiej KV 425 Wolfganga Amadeusa Mozarta, a zwycięzca konkursu Su-Han Yang w IV Symfonii e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa.

W przerwie koncertu wysłuchamy rozmów z przewodniczącym Jury i laureatami, które przeprowadzi Milena Gąsienica.

***

Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (organizowany co pięć lat) to jeden z najważniejszych polskich konkursów muzycznych na świecie - został przyjęty do ekskluzywnego grona Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych, obok Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. 

Katowickie zmagania najbardziej utalentowanym młodych dyrygentów z 21 krajów świata odbywały się od 17 listopada 2017 roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po 2. etapie Konkursu Fitelberga. "To był wysoki próg"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 11:30
- Prawdziwym sprawdzianem umiejętności są tu akompaniamenty, szczególnie trudne dla młodych dyrygentów - podkreślał Wojciech Michniewski, podsumowując 2. etap X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach.
rozwiń zwiń