Koncert z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Transmisja z Łazienek Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:51
Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy w Teatrze Królewskim wystąpią: pianista Paweł Wakarecy, skrzypkowie Janusz Wawrowski i Judyta Kluza, alcistka Katarzyna Budnik-Gałązka i wiolonczelista Marcin Zdunik.
Paweł Wakarecy, Warszawa 2015
Paweł Wakarecy, Warszawa 2015Foto: PAP/Paweł Supernak

wawrowski janusz skrzypce stradivarius_1200.jpg
Stadivarius na 100-lecie niepodległości Polski

W piątek (8.06) w Warszawie odbędzie się spotkanie prezydentów państw z Grupy Bukaresztańskiej Dziewiątki (tzw. B9). Na zakończenie dnia przywódcy Polski i Rumunii, współgospodarze wydarzenia, oraz zaproszeni goście wysłuchają koncertu muzyki polskiej w wykonaniu najbardziej uzdolnionych rodzimych młodych instrumentalistów.

Program:

Mazurek Dąbrowskiego – opr. Fryderyk Chopin, Ignacy Jan Paderewski Polonez op. 9 nr 6 , Władysław Żeleński Kwartet fortepianowy c-moll – II. Romanza, Ignacy Jan Paderewski (opr. Stanisław Barcewicz) Melodia na skrzypce i fortepian, Ludomir Różycki Kwintet fortepianowy c-moll – cz. I Lento – Allegro moderato, Karol Szymanowski (opr. Paweł Kochański) ­Taniec z baletu "Harnasie"

wyk. Paweł Wakarecy – fortepian, Janusz Wawrowski – skrzypce, Judyta Kluza – skrzypce, Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka, Marcin Zdunik – wiolonczela

***

Na "Filharmonię Dwójki" w piątek (8.06) w godz. 19.30-21.30 zaprasza Andrzej Sułek.

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leila Schayegh: granie w orkiestrze nie pasuje do mojej osobowości

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 17:06
- Pracując w orkiestrze Opery w Zurichu byłam częścią maszyny tworzącej wielkie projekty, ale nie mogłam się w tym odnaleźć. Lepiej czuję się na scenie, kiedy mogę przekazać słuchaczom to, co sama mam do powiedzenia – powiedziała Dwójce znakomita skrzypaczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Capella Cracoviensis. 6 lat i 108 symfonii Haydna

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 16:50
- Tylko bardzo nieliczne orkiestry zrealizowały dotychczas taki projekt. Wydaje mi się, że my jesteśmy w stanie doprowadzić to do końca - mówił Jan Tomasz Adamus, dyrektor zespołu, który zmierzy się z wszystkimi symfoniami austriackiego kompozytora.
rozwiń zwiń