X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka inauguracja festiwalu Nowa Tradycja!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 14:00
Tegoroczne święto muzyki folkowej rozpoczął koncert młodych muzykantów z terenów wiejskich oraz Kompanii Janusza Prusinowskiego, tegorocznego laureata Folkowego Fonogramu Roku.
Kompania Janusza Prusinowskiego
Kompania Janusza PrusinowskiegoFoto: Julia Dunin/materiały prasowe

Spotkania, przesłuchania konkursowe, a przede wszystkim koncerty prezentujące najciekawsze i najnowsze przykłady muzyki folkowej i tradycyjnej, od lat służą promowaniu polskiej twórczości muzycznej oraz przybliżaniu najważniejszych artystów nurtu world music.

Pierwszy dzień festiwalu otworzył jak zawsze koncert Muzyka Źródeł: Młoda tradycja. W jego ramach swoją muzykę wykonują zwykle starsi mistrzowie, laureaci Nagrody Muzyka Źródeł. W tym roku organizatorzy postanowili zwrócić uwagę na ważny obecnie nurt wykonawstwa tradycyjnego, który kontynuują potomkowie i uczniowie tych mistrzów - młodzi muzykanci z terenów wiejskich. Na scenie zagrali więc:

  • Bartłomiej i Cezary Bursowie
  • Cmolaskie Chłopoki
  • Kapela Koźlarska Adama Kaisera z Przyprostyni
  • Młodzieżowa Kapela Góralska "Jutrzenka".

Ta  muzyka rzeczywiście taka jest, osobista i taneczna, pełna refleksji i poezji, tradycyjna i ludowa w wyrafinowanym, a zarazem prosty sposób. Bez etykietek. Po prostu świetna. Maria Baliszewska

Pierwszy wieczór festiwalowy tradycyjnie zamknął koncert Laureata Folkowego Fonogramu Roku, którym tym razem był zespół Janusz Prusinowski Kompania ze swoją najnowszą płytą "Po śladach".

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki 

Prowadzili: Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 19.00


Zobacz więcej na temat: Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa Tradycja - czekamy na wyniki konkursu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 23:00
Trzeci dzień 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" przyniósł zakończenie przesłuchań do Konkursu Muzyki Folkowej. Wzięło w nim udział 11 grup inspirujących się polską muzyką tradycyjną.  Wkrótce przekonany się, kto wygrał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Kędziorek: "Nowa Tradycja" to nasze festiwalowe święto

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 11:54
- W ćwierćwiecze istnienia Radiowego Centrum Kultury Ludowej kolejna odsłona festiwalu to kulminacja świętowania całego środowiska ludzi zainteresowanych muzyką tradycyjną i muzyką, która z tradycji czerpie inspiracje – mówił w Dwójce dyrektor, redaktor naczelny RCKL.
rozwiń zwiń