Jan Lisiecki w utworach Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 21:40
W "Filharmonii Dwójki" wysłuchaliśmy retransmisji koncertu z Hamburga, podczas którego zabrzmiały m.in. utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu kanadyjskiego pianisty polskiego pochodzenia. Ponadto usłyszeliśmy kompozycje Krzysztofa Pendereckiego oraz Witolda Lutosławskiego w wykonaniu NDR Elbphilharmonie Orchestra.
Jan Lisiecki
Jan LisieckiFoto: Mat. prasowe/Christoph Köstlin

Program: Krzysztof Penderecki Polymorphia na 48 instrumentów smyczkowych, Fryderyk Chopin Rondo à la Krakowiak F-dur op. 14, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, Witold Lutosławski Wariacje na temat Paganiniego, Mała Suita, IV Symfonia

Filharmonia Dwójki – NDR Elbphilharmonie Orchestra, dyr. Krzysztof Urbański, Jan Lisiecki – fortepian

(Hamburg, Elbphilharmonie, 23.11.2018)

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki 

Prowadził:  Marek Zwyrzykowski

Data emisji: 10.11.2019

Godzina emisji: 18.00

am/bch


Czytaj także

"Z pewnych względów dyrygenci sugerowali mi Brahmsa"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 11:00
- Przygotowanie tego koncertu zajęło mi około roku. Zwykle to trwa dwa, trzy miesiące - o I Koncercie fortepianowym d-moll Johannesa Brahmsa mówił w Dwójce Jan Lisiecki. Pianista po raz pierwszy zaprezentował swoją interpretację tego dzieła na festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przespaceruj się z Chopinem i Griegiem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:00
"Śladami wielkich kompozytorów polskich i norweskich" to aplikacja na smartfony, która odkryje dla nas mapę miejsc związanych ze słynnymi twórcami muzyki. Przygotowana przez Instytut Fryderyka Chopina dostępna jest w trzech wersjach językowych.
rozwiń zwiń