X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Koncert finałowy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 22:30
W specjalnym wydaniu "Filharmonii Dwójki" zaprosiliśmy na transmisję koncertu finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina, który odbył się w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Audio
  • Rozmowa z uczestnikami koncertu finałowego: Zuzanną Pietrzak, Maciejem Wotą, Mateuszem Tomicą i Piotrem Alexewiczem (Filharmonia Dwójki)
  • Marek Pijarowski o uczestnikach konkursu (Filharmonia Dwójki)
Koncerty finałowe Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
Koncerty finałowe Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka ChopinaFoto: Wojciech Grzędziński/NIFC/mat. prom.

pianista fortepian 1200.jpg
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - dzień 1

Pierwszego dnia (7.02) usłyszeliśmy występy Vieta Trunga Nguyena, Tomasza Maruta, Adama Kałduńskiego i Piotra Pawlaka. Kolejnego dnia (8.02) utwory Fryderyka Chopina wykonają Piotr Alexewicz, Zuzanna Pietrzak, Mateusz Tomica i Maciej Wota. Podczas przesłuchań finałowych pianistom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Marka Pijarowskiego.

Marek Pijarowski podkreślił, że towarzyszenie młodym pianistom na scenie podczas koncertów finałowych to niezwykłe wyzwanie i odpowiedzialność. - Wszyscy czujemy, że możemy pomóc im na starcie ich przyszłej, wspaniałej kariery - mówił. Dodał również, że uwielbia pracę z młodymi ludźmi, którzy są dopiero na początku. - Czuję się troszkę, jakbym był ich ojcem i chcę ich poprowadzić muzycznie. Ważna jest dla młodych muzyków atmosfera i uśmiech – oni tego potrzebują. Kiedy wchodzą na estradę, chcą być od razu akceptowani - opowiadał dyrygent.

W roku XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie Program 2 Polskiego Radia aktywnie przygotowuje słuchaczy do tego wydarzenia. Jednym z etapów, które warto śledzić za naszym pośrednictwem, jest Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, tzw. "mały" Konkurs Chopinowski, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Zobacz więcej >>>

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 19.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 17:03
Program 2 Polskiego Radia zaprosił do śledzenia Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. To tzw. "mały konkurs", organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń