Marcin Wasilewski Trio na Auksodrone [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 13:11
Tegoroczną edycję festiwalu Auksodrone rozpoczął Marcin Wasilewski Trio, gwiazda kultowej wytwórni ECM. Usłyszeliśmy aranżacje utworów z najnowszego albumu Tria dla ECM "Arctic Riff" oraz utwory z wcześniejszych albumów Tria. Transmisję można było wysłuchać wyłącznie w Programie 2 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia koncertu WIDEO 
Marcin Wasilewski Trio
Marcin Wasilewski TrioFoto: Mat. prasowe festiwalu AUKSODRONE

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia & Marcin Wasilewski Trio feat. Radosław Nowicki (arr. Michał Tokaj)

Wykonawcy:

AUKSO Orkiestra Kameralna Misata Tychy pod dyrekcją Marka Mosia

Marcin Wasilewski – fortepian

Sławek Kurkiewicz – kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Radosław Nowicki – saksofon tenorowy i sporanowy

Michał Tokaj – aranżacje


Zaproszenie na tegoroczną edycję Auksodrone, który zawsze obfituje w projekty premierowe i specjalne, bardzo ucieszyło Marcina Wasilewskiego i zainspirowało go do spojrzenia na swoją twórczość kompozytorską niejako z innej perspektywy i zmotywowało do zaprezentowania jej w nowej zupełnie odsłonie, nieznanej wcześniej słuchaczom, czyli specjalnie zaaranżowanej na wybitną orkiestrę kameralną, jaką bezsprzecznie jest Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia. Pracy nad aranżacjami podjął się znakomity pianista, kompozytor i aranżer Michał Tokaj. W efekcie w programie koncertu znajdą się więc aranżacje nowych kompozycji Marcina Wasilewskiego, pochodzące z najnowszego albumu Tria pt. "Arctic Riff", wydanego w czerwcu w tym roku w ECM Records, uzupełnione o doskonale znane fanom Tria utwory z wcześniejszych albumów. Na scenie Mediateki pojawi się również zaproszony przez Trio solista - saksofonista Radosław Nowicki.

***

Z uwagi na nowe obostrzenia, z przykrością informujemy, że Festiwal Auksodrone odbędzie się w tym roku bez udziału publiczności. Wszystkie festiwalowe koncerty zostaną zarejestrowane przez Program 2 Polskiego Radia i wyemitowane zarówno na antenie Dwójki jak i udostępnione nieodpłatnie w streamingu wideo na Facebooku. 

Plan transmisji radiowych i streamingu bezpośredniego:

6.11.2020, godz. 19:30 - AUKSO & Marcin Wasilewski Trio feat. Radek Nowicki (arr. Michał Tokaj)

6.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // greenwood

7.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // pianohooligan

8.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // skalpel


Plan retransmisji radiowych i streamingu równoległego:

13.11.2020, godz. 18:00 - AUKSO & Marek Napiórkowski feat. Max Mucha & Michał Bryndal (arr. Nikola Kołodziejczyk)

14.11.2020, godz. 20:00 - Alek Nowak / Szczepan Twardoch - Syrena. Melodrama æterna

20.11.2020, godz. 18:00 - AUKSO feat. Adam Pierończyk

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 6.11.2020

Godzina emisji: 19.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hubert Zemler: "Etiuda" Kotońskiego to dzieło kanoniczne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:33
- Kompozycja ta jest wzorcem dla każdego twórcy muzyki współczesnej. Perkusja jest tylko zaczynem, a możliwość komponowania utworu przez operowanie na próbce dźwiękowej jest obecnie najpowszechniejszą formą twórczości - mówił w Dwójce znany perkusista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Wroniszewski: "Uwertura" Grażyny Bacewicz to utwór bardzo motoryczny

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 10:03
- Dla mnie akurat najważniejszy w "Uwerturze" na orkiestrę symfoniczną jest odpowiedni dobór tempa. Żeby z jednej strony nie przesadzić z szybkością, a z drugiej - nie zrobić tego za wolno, ponieważ wtedy utwór ten staje się troszkę ciężki. Myślę, że to jest właśnie klucz - mówił w Dwójce dyrygent i wicedyrektor Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
rozwiń zwiń