X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szymanowski według znakomitej Szkotki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 19:17
Początki kariery Nicoli Benedetti tonęły we łzach - kiedy miała cztery lata wepchnięto jej do rąk skrzypce... Wkrótce jednak przyszły pasja i radość z gry, które już artystki nie opuszczają.
Nicola Benedetti
Nicola BenedettiFoto: fot. materiały promocyjne

Jako dziesięciolatka Nicola Benedetti dostała się do słynnej szkoły Menuhina, pod skrzydła samego mistrza. Oficjalny debiut nastąpił w roku 2005 i od tej pory szkocka skrzypaczka o włoskich korzeniach jest jedną z najbardziej rozchwytywanych artystek swego pokolenia. Uwielbienie publiczności wyraża się zarówno w sukcesach sprzedaży jej płyt (I Koncert Szymanowskiego w jej nagraniu dotarł do pierwszego miejsca na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii), jak i w przyznanym jej doktoracie honoris causa (Glasgow Caledonian University). W chwili przyznania zaszczytu artystka miała dwadzieścia lat!
W poniedziałkowej "Filharmonii Dwójki" usłyszymy m.in. jej interpretację koncertu skrzypcowego Szymanowskiego.
Program:
Mieczysław Karłowicz Odwieczne pieśni –poemat symfoniczny op. 10; Karol Szymanowski I Koncert skrzypcowy op. 35; Sergiusz Prokofiew V Symfonia B-dur op. 100, wyk. Nicola Benedetti – skrzypce, BBC Scottish Symphony Orchestra, dyr. Andrew Litton (15.11.2012, City Halls, Glasgow)
Na koncert zaprasza Róża Światczyńska.
14 stycznia (poniedziałek), godz. 19.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najstarsi górale wspominają Karola Szymanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 10:00
- Uczciwy, niezazdrosny i hojny, choć gadali, że był biedny - opisuje Szymanowskiego ludowy skrzypek Barłtomiej Obrochta. Dziś mija 75 lat od śmierci wybitnego kompozytora.
rozwiń zwiń