Dwójka na miejscu. Spotkanie w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:00
Dziś czekamy na słuchaczy, zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów, na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze od godziny 12.00.
Audio
  • Monika Zając i Kuba Kukla zapraszają na audycję "Dwójka na miejscu" w Łodzi (Poranek Dwójki)
Kuba Kukla podczas spotkania ze słuchaczami Dwójki w Łodzi
Kuba Kukla podczas spotkania ze słuchaczami Dwójki w ŁodziFoto: PR

kapela_przadki1200.jpg
Walczący o wolność, mieszczański, alternatywny. Twarze Poznania

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje trasę "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej", która nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym razem zapraszamy na spotkanie w Łodzi, mieście, które dla jednych było ziemią obiecaną, nęcącą perspektywą bogactwa, dla innych – wymarzoną przepustką do świata wielkiego kina. Bywało, że odgrywała rolę polskiej stolicy mody, ale zarzuca się jej, że żyje w cieniu Warszawy.

Podczas plenerowego spotkania wystąpi dla Państwa zespół Yankel Band. Nie zabraknie konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz warsztatów organizowanych przez Muzeum Sztuki i Muzeum Włókiennictwa. Z naszymi gośćmi porozmawiamy między innymi o historii "ziemi obiecanej", modzie, łódzkiej literaturze, sztuce i muzycznym brzmieniu miasta.

***

Na audycję "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej" w Łodzi i na antenie Programu 2 Polskiego Radia w godz. 15.00 - 17.00 zapraszają Monika Zając i Jakub Kukla.

Dwójka na miejscu
Zobacz więcej na temat: Dwójka Łódź
Czytaj także

Kraków. "Tu się po prostu przyjemnie żyje"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 16:43
- Oczywiście jest i mnóstwo wad, ale to czyni to miasto tak ukochanym. Nie jest tu idealnie - mówiła w krakowskiej odsłonie audycji "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" pisarka Gaja Grzegorzewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dwójka na miejscu. Kalisz - fortepianowe miasto-imperium

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 17:10
- Ta historia zaczęła się w 1781 roku. Był to wyrób, który nazywał się fortepianem. A pianina to jest dopiero koniec XIX wieku - mówił w Dwójce Jan Kibler, wieloletni pracownik fabryki Calisia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemyśl. "Stanął jak Rzym na siedmiu wzgórzach"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 17:00
- Wielu historyków twierdzi, że Przemyśl mógł być założony już w VII wieku przez księcia Przemysława i stąd wzięła się nazwa miasta. Dziś trudno jednak doszukać się siedmiu wzgórz, na których go zbudowano – mówił w Dwójce Karol Kicman z Muzeum Narodowego w Przemyślu.
rozwiń zwiń