X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Woody Sez w Polsce. Posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 11:00
Woody Sez, legendarny zespół folkowej bohemy artystycznej prosto z Nowego Jorku, po raz pierwszy wystąpił w Polsce.
Audio
  • Koncert Woody Sez w Studiu Koncertowym PR im. A. Osieckiej (Dwójka/Nokturn)
Koncert Woody Sez w studiu PR im. A. Osieckiej
Koncert Woody Sez w studiu PR im. A. OsieckiejFoto: Maciej Szajkowski PR4

Woody Sez znany jest z pełnych energii wykonań pieśni swojego mentora, Woody'ego Guthriego, jednego z najważniejszych bardów amerykańskiej muzyki folkowej. Guthrie jest określany jako ten, który "w latach 30. i 40. przetransformował ballady folkowe w muzykę sprzeciwu i komentarz społeczno-polityczny". Guthrie otworzył drogę takim artystom jak Bob Dylan, Bruce Springsteen, Ramblin' Jack Elliott, John Sebastian, Phil Ochs, Tom Paxton i inni. W niezwykły sposób wpłynął na kulturę Ameryki XX wieku.

Woody Sez w swojej twórczości łączą fascynację muzyką i historią Woody'ego Guthriego z autorskim podejściem do amerykańskiej muzyki folkowej i muzyki w ogóle. Zespół tworzy czworo muzyków związanych z nowojorską sceną muzyczną, m.in. z Broadwayem.

- Woody pisywał i znany był z pisania piosenek, które stanowiły rodzaj protestu. Wiele utworów, które skomponował, związanych było ze szczególnymi momentami w historii. Jedna z jego pierwszych piosenek o tej  tematyce wiąże się z wydarzeniami z roku 1935, kiedy to miała miejsce potworna susza, która dotknęła sam środek Stanów Zjednoczonych, od Kanady aż po Meksyk, przez Wielkie Równiny. Mój ojciec dobrze pamięta burzę piaskową z 14 kwietnia 1935 roku. To inspiracja do „Dust Storm Disaster” - tak zapowiadał jeden z utworów lider zespołu Andy Teirstein.

Charyzmatyczny Andy Terstein to uczeń Leonarda Bernsteina, Henry'ego Branta, Bruce’a Saylora i Davida Dela Trediciego. Komponuje muzykę do sal koncertowych, filmu i teatru. Laureat wielu nagród, aktywnie popularyzuje amerykańską kulturę i muzykę folkową w różnych krajach świata.

Zespół wystąpił 13 października w  Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do odsłuchania retransmisji koncertu.

Skład zespołu:

David M. Lutken - gitara, harmonijka, śpiew

Darcie Deaville - skrzypce, mandolina, cymbały, dobro, śpiew

Megan Loomis - gitara, autoharp, bas, skrzypce, śpiew

Andy Teirstein - skrzypce, altówka, banjo, gitara, cymbały, blaszany gwizdek, harfa żydowska, harmonijka, łyżki, śpiew

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 0.00

at/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak