X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Góreckiemu, na urodziny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 08:53
W "Nokturnie", w 85. rocznicę urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego, wysłuchaliśmy retransmisji koncertu, który odbył się podczas Warszawskiej Jesieni w 2017 roku.
Audio
  • Nowości płytowe i rozmowa z Evanem Ziporynem, szefem artystycznym koncertu z improwizacjami na tematy Henryka Mikołaja Góreckiego podczas Warszawskiej Jesieni 2017 (Nokturn/Dwójka)
Henryk Mikołaj Górecki, 1969 r.
Henryk Mikołaj Górecki, 1969 r. Foto: CAF/Kazimierz Seko

Był to cykl improwizacji osnutych wokół Lerchenmusik i Muzyczek Henryka Mikołaja Góreckiego. Szefem artystycznym przedsięwzięcia był wybitny klarnecista Evan Ziporyn (w audycji rozmawiał z nim Krzysztof Dziuba). Pokierował tu międzynarodowym zespołem, w skład którego weszli Mikołaj Pałosz, Kamil Szuszkiewicz, Kuba Sokołowski i Adrien Lambinet. Koncert odbył się 21 września 2017 roku w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

85. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego>>>

To niezwykłe, pełne inwencji – ale i szacunku – spojrzenie na muzykę Góreckiego. Miało też swoją wersję płytową, był jeszcze występ na Sacrum Profanum w Krakowie. Koncert pojawił się w dalszej części audycji. Poprzedziły go liczne, fascynujące i głównie krajowe nowości płytowe. Tej części można wysłuchać w załączonym nagraniu.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Gość: Evan Ziporyn (klarnecista)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 22.30

jp/mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak