X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Suita na cześć Gershona Siroty

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 12:29
W audycji wysłuchaliśmy fragmentów utworu "Drite Shtilkayt", który Marcin Lenarczyk (DJ Lenar) stworzył z nagrań żydowskich kantorów, na czele z Gershonem Sirotą, który w 1943 roku zginął w warszawskim getcie.
J.D. Straszuński Śpiewak, kantor z Wilna
J.D. Straszuński "Śpiewak, kantor z Wilna"Foto: Polona.pl

W programie również: fragmenty nowej płyty z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego, która - znów!!! - wywołuje skrajne reakcje i kontrowersje, od jedynki na brytyjskiej liście przebojów po ostrą krytykę w Polsce, tym razem za sprawą interpretacji Beth Gibbons (chodzi oczywiście o "Symfonię pieśni żałosnych").

A w pierwszej godzinie gośćmi audycji byli Antoni Beksiak i Dominik Kowalczyk (Wolfram), którzy opowiedzieli o świeżo wydanej płycie z muzyką Zbigniewa Karkowskiego.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzi: Ewa Szczecińska

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 23.00

pg/jp

Zobacz więcej na temat: Żydzi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyk: za pomoc Żydom represjom poddawano także rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 18:22
- 15 października 1941 r. gubernator Generalnego Gubernatorstwa Hans Frank wprowadził karę śmierci dla Żydów, którzy opuścili getta, jak i też dla Polaków, którzy udzielili pomocy Żydom. Nie tylko ukryli, ale udzielili jakiejkolwiek pomocy - mówiła w Dwójce dr Martyna Rusiniak-Karwat.
rozwiń zwiń