Auksodrone 2019. DJ Lenar i Aukso-Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:30
W audycji wróciliśmy do finałowego koncertu ubiegłorocznego festiwalu Auksodrone i wysłuchaliśmy niezwykłego utworu Lenara przełożonego na język muzyki orkiestrowej z pomocą Bartłomieja Łupińskiego.
Audio
  • DJ Lenar o swym utworze "Greek Funeral" skomponowanym na zamówienie festiwalu Auksodrone, muzyka eksperymentalna z Grecji i nagrania wykorzystujące materię tradycyjnych greckich pieśni (Nokturn/Dwójka)
Plakat festiwalu Auksodrone 2019
Plakat festiwalu Auksodrone 2019Foto: Mat. prasowe

Muzyka z Grecji na orkiestrę i taśmę? Nie ma w tym, wbrew pozorom, nic oczywistego i choć inspiracją do stworzenia "Greek Funeral" była dla DJ-a Lenara tradycyjna muzyka towarzysząca w Grecji uroczystościom rodzinnym, jego występ z Aukso-Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy podczas festiwalu Auksodrone 2019 okazał się największym zaskoczeniem całej imprezy. To - jak pisze sam autor - plądrofoniczna eskapada do rozpalonej sentymentem Grecji. O swym utworze DJ Lenar, czyli Marcin Lenarczyk opowiedział w audycji.

Całość uzupełniła nowsza i starsza muzyka eksperymentalna z Grecji oraz tamtejsze nagrania wykorzystujące materię tradycyjnych greckich pieśni.

Zapraszają Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.

muzyka: DJ Lenar & AUKSO, wideo: Krzysztof Skonieczny // głębokiOFF

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 4.06.2020

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Marek Moś: "Auksodrone" to trzy niezwykłe, kompaktowe dni

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 13:18
- Festiwal "Auksodrone" to maraton, który może sprawiać wrażenie, że jest dla wszystkich męczący. Jednak muzyka, która pojawia się na koncertach jest tak różna, że dzięki niej dostajemy zastrzyk energii. Mam też własny sposób na regenerację sił. To opieka nad pięcioma kotami. No i uprawiam sport, czyli dyryguję - mówił w Dwójce wybitny skrzypek i dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwójka na miejscu". Tychy, Mediateka i Festiwal Auksodrone

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:55
- Kiedy tworzyła się orkiestra Aukso, szukaliśmy swojego miejsca i znaleźliśmy punkt zaczepienia w Tychach. Nikt z członków orkiestry nie był mieszkańcem tego miasta. Dziś jest zupełnie inaczej. Tychy, to nietypowe miasto jak na Śląsk. Inne, nowe, w którym szczególnie młodym ludziom mieszka się bardzo dobrze – mówił Marek Moś, skrzypek, założyciel i dyrektor orkiestry Aukso, honorowy obywatel miasta Tychy.
rozwiń zwiń