Oblicza nowej muzyki żydowskiej. Rozgrzewka przed festiwalem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 18:00
W Warszawie po raz czwarty odbędzie festiwal "Nowa Muzyka Żydowska”. W czwartkowym "Nokturnie” spotkamy się z jego bohaterami. Rozdamy też bilety na koncerty
Samech
SamechFoto: materiały promocyjne

W krakowskim studiu będą obecni członkowie zespołu Samech – Anna Ostachowska i Robert Sztorc – któremu debiutancki album "Quachatta” wydał w ubiegłym roku John Zorn (Tzadik). W Warszawie zaś gościć będziemy Michała Górczyńskiego, który na festiwalu poprowadzi Malerai, jedno ze swoich muzycznych przedsięwzięć, w skład którego wchodzą Hanna Goldstein i Marcin Masecki. Porozmawiamy o jego muzycznych i językowych poszukiwaniach i wyjaśnimy, co oznacza tytuł przygotowywanego koncertu - „Tsugreytndik zikh tsu tantsn”.
Będziemy mieć dla Państwa bilety na festiwalowe koncerty: Samech i Malerai.
Do usłyszenia
Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

2 maja (czwartek) godz. 23.30.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Żydzi
Czytaj także

Dlaczego Matka Boska ma twarz Schleiermachera?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 20:00
- Katolicka święta i reformator protestantyzmu. Męskość i żeńskość... Ten obraz ze snu Rahel Varnhagen znakomicie pokazuje problem asymilacji, transgresji - mówi profesor Elżbieta Dzikowska w kontekście książki Hannah Arendt poświęconej właścicielce słynnego romantycznego salonu literackiego w Berlinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Savyon Liebrecht o wojnie, miłości i konflikcie kultur

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 14:00
Ta izraelska pisarka stworzyła w sumie pięć sztuk, zaczynała zaś od opowiadań. Mimo że dziś cieszy się w swym kraju popularnością, jej drogę na scenę znaczyły przeszkody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Żydowskie dziedzictwo Płocka

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 17:30
- Gdy widzieliśmy te wycieczki z Izraela oglądające puste place, brudne kamienice i zdewastowaną Małą Synagogę to było nam zwyczajnie wstyd. Postanowiliśmy coś z tym zrobić - mówili w Dwójce członkowie Stowarzyszenia Synagoga Płocka, pomysłodawcy remontu świątyni, która dziś funkcjonuje jako Muzeum Żydów Mazowieckich.
rozwiń zwiń