X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komediantka szuka szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2011 09:08
Opowieść o idealistce, która uwierzyła w piękno aktorskiego świata. Uciekła od codzienności, ale czy na scenie znalazła to, za czym tak tęskniła?
Audio

Władysław Reymont, nim zaczął utrzymywać się z pracy literata, na długo przed Noblem, próbował szczęścia w różnych zawodach. Jego rodzice chcieli, by został, jak oni, organistą, młodemu Władysławowi jednak nie spieszno było do kościelnego muzykowania. Po epizodzie krawieckim – został czeladnikiem – przyszły pisarz przystał ponoć do wędrownych grup teatralnych. Nie zagościł tam zbyt długo, ale z pewnością poznał realia aktorskiego światka.

"Komediantka", wczesna powieść Władysława Reymonta (wydana w 1896), opowiada o losach panny Janiny Orłowskiej, 22-letniej mieszkanki prowincjonalnego Bukowca. Dziewczyna – pełna marzeń i aspiracji, które wykraczają daleko poza małomiasteczkowe wyobrażenia o szczęściu – podejmuje odważną, budzącą sprzeciw jej najbliższych decyzję. Postanawia nie przyjąć oświadczyn Grzesikiewicza, skądinąd wcale niezłego kandydata na męża. Odkrywa natomiast w sobie pasję aktorską – by ją zrealizować, przyłącza się do pewnej teatralnej trupy. Czy jednak znajdzie tam spełnienie?

Władysław Stanisław Reymont "Komediantka"
Adaptacja: Grażyna Gronczewska. Reżyseria:  Andrzej Zakrzewski.
Wykonawcy: Krzysztof Kolberger, Agnieszka Suchora, Daria Trafankowska, Maria Klejdysz, Eugeniusz Robaczewski, Adam Bauman

Adaptacja z 2000 r.

 28 października, piątek, godz. 15.30

poniedziałek-piątek, godz. 15:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dialogi niesceniczne z Marcinem Hycnarem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 20:12
Popularny i ceniony aktor młodego pokolenia, znany z ról teatralnych, radiowych i telewizyjnych, opowiedział w Dwójce o swej pracy i planach artystycznych.
rozwiń zwiń