X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopina podróże po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 11:34
W pierwszej audycji z letniego cyklu "Chopin na wakacjach" posłuchamy m.in. wczesnych mazurków, rond i wariacji kompozytora.
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/ASkwarczynski

Wakacje bez Chopina to wakacje stracone - to wie każdy, kto słucha Dwójki. W pierwszą niedzielę lata zapraszamy Państwa na nowy popołudniowy program.

"Chopin na wakacjach" to wakacyjna odsłona audycji "Chopin osobisty", sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia z muzyką Chopina w nieco lżejszym, wakacyjnym rytmie.

Punktem wyjścia do cotygodniowych audycji będą utwory związane z podróżami i pobytem Chopina na wakacjach. Przypomnimy wizyty kompozytora w Szafarni, Sannikach i Antoninie czy też w uzdrowisku w Dusznikach, gdzie dziś odbywają się doroczne Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie.

Będziemy towarzyszyć Chopinowi w jego wakacyjnych peregrynacjach do Drezna, Wiednia, Karlsbadu i Marienbadu oraz w eskapadzie z George Sand na Majorkę. Przedstawimy muzyczne owoce wyjazdów do Nohant, gdzie powstawały arcydzieła jego dojrzałej twórczości. Ale to tylko pretekst do szerszego spojrzenia na muzykę Chopina, do podążania różnymi, często improwizowanymi ścieżkami jego twórczości. Będziemy wszędzie tam, gdzie zawiedzie nas podróżnicza wyobraźnia.

Na początek wspomnienia z Szafarni, Żelazowej Woli i Warszawy, posłuchamy m.in. wczesnych mazurków, rond i wariacji, zapowiadając wyjazd Chopina na kurację do Dusznik i odtwarzając fragment historycznego występu Haliny Czerny-Stefańskiej w Dworku Chopina na Festiwalu Chopinowskim w 1993 roku.

Audycje "Chopin na wakacjach" prowadzić będą wymiennie Róża Światczyńska i Andrzej Sułek.

Zapraszamy w niedzielę (23.06) w godz. 15.00-17.00.

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janina Fiałkowska – "urodzona chopinistka"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 14:22
Bohaterką audycji była wybitna pianistka kanadyjska polskiego pochodzenia Janina Fiałkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin na Dzień Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 14:22
W audycji przedstawiliśmy nagranie polskiego zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, 15-letniego Mateusza Dubiela z Bielska-Białej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emanuel Ax w urodzinowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 15:13
Bohaterem audycji, dzień po swoich 70. urodzinach, był wybitny amerykański pianista polskiego pochodzenia.
rozwiń zwiń