X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Chopina do Debussy’ego. Dwójka zagrała na życzenie słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 12:30
Posłuchaj nagrania kolejnej audycji z cyklu "Muzyka na życzenie", w której to słuchacze układają muzyczny program.
Audio
  • Od Chopina do Debussy’ego. Dwójka zagrała na życzenie słuchaczy (Muzyka na życzenie/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Evgeny Karandaev

Oto, jakie kompozycje zabrzmiały:

  • Fryderyk Chopin, Etiudy op. 10 (wyk. Murray Perahia – fortepian)
  • Claude Debussy, Trio fortepianowe G-dur (wyk. Bertrand Chamayou – fortepian, Renaud Capucon – skrzypce, Edgar Moreau – wiolonczela)
  • Franz Xaver Scharwenka, IV Koncert fortepianowy f-moll op. 82 (wyk. Alexander Markovich – fortepian, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Estonii, dyr. Neeme Jaervi)
  • Max Bruch, Koncert podwójny e-moll na klarnet, altówkę i orkiestrę op. 88 (wyk. Vienna Radio Symphony Orchestra, Ecesu Sertesen  - klarnet, Kyoungmin Park -altówka, Howarrd Grifftih – dyrygent). 

***

W "Muzyce na życzenie" co tydzień wyłącznie w Państwa ręce oddajemy repertuar dwóch sobotnich przedpołudniowych godzin. Czy posłuchamy wtedy wspólnie ulubionych klasycznych utworów, z którymi wiążą się jakieś wspomnienia i historie, czy też może kompozycji, których chcieliby Państwo posłuchać po raz pierwszy, bo dotąd nie było okazji? Czy będą to najsłynniejsze symfonie, romantyczne kwartety, operowe arie, koncerty na ukochany instrument, a może fragmenty musicali lub jazzowe standardy - decyzja należy wyłącznie do Państwa. Naszym zadaniem będzie wyszukanie w radiowym archiwum lub wśród fonograficznych nowości najlepszych i najciekawszych wykonań.

Aby zagłosować, wystarczy wysłać do nas SMS w treści wpisując tytuł utworu, którego chcą Państwo posłuchać oraz krótkie, osobiste uzasadnienie. Całość należy poprzedzić słowem "ŻYCZENIE". Liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłuższe) SMS-y. Na 3 autorów wybranych przez nas, najbardziej interesujących zgłoszeń co tydzień czekają nagrody - płytowe nowości z katalogu wytwórni Sony.
Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 12.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y należy wysyłać na nr 71211.

***

Regulamin konkursu

Nagrody, które można było wygrać w konkursie w dniach 4-8 listopada:

***
Tytuł audycji: Muzyka na życzenie
Prowadziła: Róża Światczyńska
Data emisji: 9.11.2019
Godzina emisji: 10.30
am
Zobacz więcej na temat: Róża Światczyńska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak