Zgoda ponad podziałami: polityczni kociarze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 12:53
O kotach Jarosława Kaczyńskiego wiedzą wszyscy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że ulubieńcem Donalda Tuska jest również miaucząca piękność.
Zgoda ponad podziałami: polityczni kociarze
Foto: sxc.hu/public domain

Alik, kot prezesa Prawa i Sprawiedliwości może być uznany za najbardziej znanego przedstawiciela swego rodu w kraju - pisze "Rzeczpospolita".  W ostatnich tygodniach prasa bulwarowa rozpisywała się na temat perypetii ulubieńca Jarosława Kaczyńskiego, który przeszedł poważną terapię w klinice weterynaryjnej. Sam prezes PiS ostrzega swoich współpracowników, że jego zwierzak to wielki łobuziak.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że również Donald Tusk posiada kociaka – persa Pępka. Fakt ten na pewno nie umknął uwadze czytelnikom bloga córki premiera, która chętnie zamieszcza sesje zdjęciowe z kociakiem.

źr.źr. blog Katarzyny Tusk

Nie tylko Jarosław Kaczyński i Donald Tusk pałają miłością do kotów. Lubią je również przedstawiciele innych ugrupowań. Poseł PSL Janusz Piechociński ma rudego Kleofasa. – Gdy tylko pojawiam się na ekranie, Kleofas od razu mnie rozpoznaje – zarzeka się polityk.

Ulubieńcem kotów jest również były szef WSI Marek Dukaczewski. Ma sześcioletniego Mojito i dwuletniego... Borubara. - To taka ładna nazwa - komentuje kwestię kontrowersyjnego imienia zwierzaka (Borubar związany jest z przypisywanym prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu przekręceniem nazwiska piłkarza Artura  Boruca).

Zachwyt nad mruczącymi pięknościami podziela również Antoni Macierewicz, który od 14 lat ma Mufkę. – Nawet najbrzydszy kot jest doskonałym kształtem – uważa polityk.

"Rzeczpospolita", blog Katarzyny Tusk/ sm

Czytaj także

Kot Kaczyńskiego w szpitalu z psem Hołdysa

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 08:41
- Walczymy w psim szpitalu. W innym pomieszczeniu prezes Kaczyński walczy o kota - napisał Zbigniew Hołdys w swoim profilu na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alik leczony incognito. Poddał się kuracji

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2011 00:05
Ukochany kot Jarosława Kaczyńskiego musiał trafić do kliniki weterynaryjnej. Dla bezpieczeństwa i spokoju został tam zapisany pod fałszywym "nazwiskiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

To już ostatnie dni kota Alika?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 08:00
Alik, ukochany kot Jarosława Kaczyńskiego, walczy o życie w klinice weterynaryjnej. Wysiłki lekarzy, mimo udanej operacji i dożylnej kuracji, już na niewiele się zdają.
rozwiń zwiń