Na kabaretowym celowniku

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 15:22
Specjaliści od kultury zastanawiali się dość często, dlaczego najwięksi mistrzowie kabaretu: Młynarski, Dobrowolski, Kofta czy Pietrzak mieli w zwyczaju strzelać sobie… choć jeszcze celniej innym, w stopę?
Edward Dziewoński 1950 r.
Edward Dziewoński 1950 r.Foto: nac/3/42/0/2/216/9

Na ten temat w kabarecie "Korespondencja z Polski" wypowiedział się Edward Dziewoński. W tekście Jerzego Jurandota "Zwróć się z tym do Pipczyńskiego" Mieczysław Czechowicz zmierzył się z tymi, którzy zawsze wiedzą jak się odpowiednio do różnorodnych sytuacji ustawić. Słuchaczy, widzów, szeroko rozumianą publikę w dość bezczelny sposób za uszy wyciągała Krystyna Tkacz. A to za sprawą treści skeczu "Do publiczności" Kurta Tucholsky’ego.

Dla równowagi, o archaicznym sposobie bycia polegającym na szacunku do drugiego człowieka w "Liście do Filharmonii" usłyszeli Państwo w Kabarecie Starszych Panów. Bardzo dosłownie pośmialiśmy się wraz z interpretacją piosenki pt. "Hi Hi", którą Andrzej Jarecki napisał specjalnie dla Piotra Fronczewskiego.

***

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 17.06.2020

Godzina emisji: 21.30 

Zobacz więcej na temat: kabaret Roman Dziewoński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogusław Nowicki: życie to jest podróż

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 17:01
- Kiedyś, kiedy wymyśliłem sobie audycję "Piosenki z tekstem" (radiowa Trójka - dopisek red.) mieściłem tam piosenki, które chciały przekazać coś konkretnego - mówi autor i kompozytor Bogusław Nowicki. Wspomina, że były to bardzo ważne piosenki z życia politycznego, z walki z poprzednim systemem, które często miały zakaz publicznego odtwarzania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piwnica pod Baranami. "Enklawa wolności, kuźnia estradowych cnót"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 05:45
- Oszalałem, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Piwnicę pod Baranami. Zdała mi się nieprawdopodobną feerią rozmaitych stylów artystycznych. To był bardzo kolorowy świat niesamowitej estetyki, która bombardowała oczy i porywała duszę – mówił w Polskim Radiu reżyser Janusz Kowalczyk, wieloletni współpracownik kabaretu.
rozwiń zwiń