Wieczór z kabaretowymi piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 21:16
W 1905 roku po raz pierwszy usłyszano ją w Krakowie, a warszawska premiera odbyła się 10 maja 1954 roku w Kabarecie Szpak. Do "Walca Nocy" ze słowami Henryka Zbierzchowskiego zaproszą nas Hanna Skarżanka, Władysław Królikiewicz i Józef Kondrat, a na akordeonie zawtóruje im Jerzy Abratowski. Kolejno interpretację "Bladego Nika" wykonają niepowtarzalni Kazimierz Rudzki oraz Irena Kwiatkowska.
Irena Kwiatkowska
Irena KwiatkowskaFoto: NAC

Przed wojną na scenie kabaretu królowały Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska i... Mira Zimińska. Ostatnia, znana ze świetnego połączenia humoru, dobrego głosu i niecodziennych umiejętności aktorskich, zaprezentuje je wszystkie w piosence "Nie ma mowy".

W kontrze, o niezbadanych obszarach męskiej wyobraźni w tematach damsko-męskich gier, wypowie się pierwszy szwoleżer Kabaretu Dudek – Wiesław Gołas. Barbara Rylska zaśpiewa o pewnym Poruczniku Czartogromskim, który miał tendencje do fantazjowania ponad miarę. Na deser pojawi się także utwór, którym debiutowała na scenie Dudka wspomniana już Zula Pogorzelska. Nikt nie przewidywał, że dwie z pierwszych piosenek w jej wykonaniu przejdą do historii gatunku. Opowieść o pewnym spotkaniu na molo z Chińczykiem zinterpretuje Magda Zawadzka. Na te i inne "Niemodne Przyjemności" zaprasza Roman Dziewoński.

***

"Niemodne przyjemności" w środę (29.07) w godz. 21.30-22.00.

Zobacz więcej na temat: kabaret
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Koterski i Wiesław Michnikowski - inteligentny humor najwyższej próby

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:11
Rozśmieszać widzów inteligentnie i niebanalnie to prawdziwa sztuka. Bywa, że "sztuka filmowa". Potrafi tak bawić widzów reżyser i scenarzysta Marek Koterski, którego hit "Dzień Świra"  7 czerwca będzie miał 18 lat od premiery kinowej.  Z ogromnym wdziękiem, talentem i błyskotliwą inteligencją latami bawił nas nieżyjący już znakomity aktor Wiesław Michnikowski.
rozwiń zwiń