Kabaretowe piosenki z namiętnością w tle

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 19:47
Seks - tajemnicze słowo, niemal zakazane...kiedyś. Dziś spowszedniało, zbrutalizowane pozbyło się otoczki aluzji i dwuznaczności. W kolejnych "Niemodnych Przyjemnościach" przypomnieliśmy różne ludzkie słabości i zmagania z samym sobą.
Adolf Dymsza pracujący przy odgruzowywaniu terenu przyszłego teatru przy ul. Litewskiej w Warszawie
Adolf Dymsza pracujący przy odgruzowywaniu terenu przyszłego teatru przy ul. Litewskiej w WarszawieFoto: NAC

Nasze spotkanie rozpoczęła Barbara Rylska we wspaniałej interpretacji przedwojennego szlagieru pt. "Seksapil to nasza broń kobieca". Adolf Dymsza zaprezentował monolog "Chory z powołania", a "Balladę o przyjemnym życiu" zaśpiewał Piotr Fronczewski. Z własnym sumieniem w skeczu "Przepraszanie siebie" rozliczył się Edward Dziewoński, Kamila Klimczak zaś wykonała utwór "Samotna w wielkim mieście". Na zakończenie zabrzmiała "Ballada o Mackiem Majchrze" w interpretacji Jana Kobuszewskiego. 

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 2.12.2020

Godzina emisji: 21.30


Zobacz więcej na temat: kabaret Roman Dziewoński

Czytaj także

Jonasz Kofta – jaki był naprawdę, nie wie nikt

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 06:00
Kapryśny, trudny, o wielu twarzach, ale przede wszystkim dowcipny i błyskotliwy - taki pozostał Jonasz Kofta we wspomnieniach przyjaciół. Chciał, żeby ludzie go kochali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Lipowska: jestem niezwykle energetyczna

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:00
Dzisiaj, szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Jednak, jak sama mówi, "były czasy, że grałam wszystko: rzodkiewki, kapustę, księżniczki, wszystko jak leci. I grałam to dobrze! Ale najbardziej kochałam grać w Kabarecie "Dudek".
rozwiń zwiń