Twórcy baroku na Festiwalu Wratislavia Cantans

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 15:29
Koncert Giovanniego Antoniniego, Julii Lezhnevy i zespołu Il Giardino Armonico podczas kolejnego dnia Festiwalu Wratislavia Cantans był spotkaniem z wybitnymi kompozytorami epoki baroku. 
Giovanni Antonini, dyrektor artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans
Giovanni Antonini, dyrektor artystyczny festiwalu "Wratislavia Cantans"Foto: mat. prasowe/Wratislavia Cantans

Program

Matthew Locke Introduction, Canon 4 in 2, Lilk, Curtain Tune – muzyka do sztuki The Tempest; Antonio Vivaldi Agitata da due venti – aria z opery Griselda RV 718 eminiano Giacomelli / Antonio Vivaldi Sposa son disprezzata – aria z pasticcio Bajazet; Carl Heinrich Graun No, no di Libia fra le arene z opery Silla; Georg Friedrich Händel Concerto grosso g-moll op. 6 nr 6, HWV 324; Antonio Vivaldi Zeffiretti che sussurrate z opery Ercole su’l Termodonte RV 710; Georg Friedrich Händel Un pensiero nemico di pace – aria z oratorium Il trionfo del Tempo e del Disinganno, HWV 46a, Brilla nell’alma z opery Alessandro HWV 21

Wyk. Julia Lezhneva - sopran, Il Giardino Armonico, dyr. Giovanni Antonini

Andrzej Markowski Andrzej Markowski, założyciel i patron festiwalu Wratislavia Cantans

Transmisja z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu - Po burzy 

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Wratislavia Cantans jest „Światło dla świata”. Dźwięk i światło to fale, różnią się długością. Fale dźwiękowe potrzebują powietrza, by mogły się rozchodzić. W próżni muzyka nie zabrzmi. Światło i powietrze to  środowisko życia dla ludzi, roślin i zwierząt – muzyka to przestrzeń dla piękna.

Myślę o wszystkich, którzy pomagają sobie wzajemnie w tych trudnych czasach. Muzyka wspiera takie postawy. Jest przestrzenią, w której ludzie się jednoczą. Pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość. Chcemy, by była ona lepsza, piękniejsza dzięki tym, którzy działają na rzecz dobra. Są światłami dla świata.

Andrzej Kosendiak, Dyrektor generalny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans im. Andrzeja Markowskiego

Zobacz więcej na temat: Narodowe Forum Muzyki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Kosendiak: "Chcemy być potrzebni". Narodowe Forum Muzyki gra online!

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 12:58
- Mamy trudny moment. Istotą naszej pracy jest dzielenie się tym, co robimy. Chcemy podtrzymać kontakt z naszymi słuchaczami - mówił w "Poranku Dwójki" Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Danilewski: chcemy pokazać różne brzmienia Moszkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- Mamy "Preludium i fugę", gdzie są tylko instrumenty smyczkowe i możemy wsłuchać się w orkiestrę kameralną. Jest "Koncert skrzypcowy C-dur" na dużą orkiestrę symfoniczną z waltorniami i perkusją, a na końcu przedstawiamy słynne "Tańce hiszpańskie" w bardzo okrojonym składzie, a dokładnie w oktecie - mówił skrzypek i dyrygent West Side Sinfonietty, która wydała płytę "Moritz Moszkowski" 
rozwiń zwiń