Mahan Esfahani i Manchester Collective na BBC Proms

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 19:00
W audycji przypomnieliśmy koncert znakomitego irańsko-amerykańskiego klawesynisty, który zagrał podczas tegorocznych londyńskich Promsów. Mahan Esfahani wykonał m.in. Koncert klawesynowy op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego, a także Jazz Concerto Josepha Horovitza.
Royal Albert Hall
Royal Albert HallFoto: Shutterstock/fotolupa

Program:

Henryk Mikołaj Górecki Koncert klawesynowy op. 40, Edmund Finnis The Centre is Everywhere, Julius Eastman The Holly Presence of Joan d’Arc, Dobrinka Tabakova Suita w dawnym stylu "The Court Jester Amareu", Joseph Horovitz Jazz Concerto,

wyk. Mahan Esfahani - klawesyn, Manchester Collective, dyr. Rakhi Singh, skrzypce

BBC Proms – Royal Albert Hall (Londyn, 17.08.2021)

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Prowadziła: Joanna Grotkowska

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 19.00

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna

Czytaj także

Barbara Drazkov Drążkowska i Miejscówka w samym sercu Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 14:00
- Mój koncert odbędzie się w miejscu prezentacji alternatywnych sztuk. To miejsce w centrum Brukseli, nad kanałem Charleroi. Znajduje się tam bardzo stare pianino Gerhard Adam, a ponieważ bardzo lubię preparować stare instrumenty, to pianino dało mi naprawdę szerokie możliwości, zarówno preparacyjne, jak i kompozytorskie - opowiadała w Dwójce Barbara Drazkov Drążkowska, która w sobotę (18.09) zagra podczas kolejnej "Miejscówki z Dwójką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Das Wohltemperierte Klavier w wykonaniu Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:00
W poniedziałek do wygrania był album "Das Wohltemperierte Klavier". Nagranie I części zbioru zrealizowane zostało na instrumencie współczesnym Kawai przez Ewę Pobłocką, wybitną polską pianistkę, wysoko cenioną za interpretacje zarówno Chopina jak i Bacha, za które otrzymywała najwyższe słowa uznania zarówno krytyków polskich jak i zagranicznych.
rozwiń zwiń