REKLAMA

Człowiek z sygnału w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 13:00
Bohaterem kolejnego wydania audycji będzie artysta, którego twórczość słyszymy w czwartkowym spotkaniu w "Nocnej strefie" - w jego sygnale. W programie Bartek Chaciński sięgnął po muzykę Bernda Friedmanna.
Bohaterem tego wydania Nocnej strefy będzie perkusista Bernd Friedmann
Bohaterem tego wydania "Nocnej strefy" będzie perkusista Bernd FriedmannFoto: shutterstock.com/Evannovostro

Bartek Chaciński przedstawił tego artystę i jego poczynania. - Niegdyś połowa duetu Flanger, a od lat muzyk pracujący solo i w duetach z innymi perkusistami. Najpierw na swojej drodze spotkał rodaka Jakiego Liebzeita z grupy Can i trochę razem pobębnili. Potem nagrywał z Irańczykiem Mohammadem Rezą Mortazavim, a w końcu ukazała się już druga płyta, którą nagrali wspólnie Friedmann i Portugalczyk Joas Pais Filipe - mówił.

Dodał, że Friedmannowi będzie poświęcona znaczna część tego czwartkowego wydania "Nocnej strefy". - Posłuchamy także jazzowego koncertu Emmy-Jean Thackray z Cardiff - zapowiedział Bartek Chaciński.

***

Zapraszamy do wysłuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

To też dobra okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

Zobacz zapowiedź:

(Facebook Dwójki)

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Bartek Chaciński

Data emisji: 11.08.2022

Godzina emisji: 22.00

Zobacz więcej na temat: Bartek Chaciński Dwójka

Czytaj także

Upalna muzyka

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 07:00
- Uff gorąco, przynajmniej tu, gdzie jestem - mówił, zapowiadając audycję, Bartek Chaciński, który najwyraźniej wyjechał na krótki odpoczynek. - Ale kiedy już wrócę, będę miał dla Państwa bardzo gorącą muzykę - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaja Draxler w hołdzie Robertowi Frostowi

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 08:00
Tym razem w "Nocnej strefie" pojawił się zróżnicowany zestaw. Na początek sięgnęliśmy do krążka słoweńskiej pianistki Kai Draxler poświęconego amerykańskiemu poecie Robertowi Frostowi. Materiał zagrała podczas festiwalu w austriackim Saalfelden.
rozwiń zwiń