X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„MELCHIORY 2016” – PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
Znamy laureatów konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – Melchiorów, Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory oraz Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Najważniejsze nagrody zdobyli: Agnieszka Czarkowska z Radia Białystok, Kinga Filińska z Radia Żak Politechniki Łódzkiej oraz Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak z Fundacji Głos Ewangelii. Uroczysta Gala Reportażystów Polskich „Melchiory 2016” odbyła się 15 listopada w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
Audio
  • KAŻDA WIOSKA MA PLAC ZABAW - Kinga Filińska - Radio Żak Politechniki Łódzkiej.mp3
MELCHIORY 2016  PRZYZNANO PRESTIŻOWE NAGRODY W DZIEDZINIE REPORTAŻU I DOKUMENTU RADIOWEGO
Foto: fot. Kinga Pacyga

Otwierając uroczystość Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła powiedziała: - Choć jako prezes Polskiego Radia i redaktor naczelna dbam o to, by na antenie wybrzmiały wszystkie gatunki dziennikarskie, to sercem jestem w reportażu, który jest najpiękniejszą, ale też najtrudniejszą ze sztuk dziennikarskich. Jeśli dziennikarstwo jest drogą i metodą szukania prawdy o człowieku i świecie, to właśnie reportaż potrafi tę prawdę wydobyć najgłębiej. Melchiory – wielka gala reportażystów polskich, to długa tradycja odnosząca się do najlepszych wzorców już samą nazwą. Mistrz Wańkowicz byłby pewnie dumny i z pewnością patrzy z radością na naszych dzisiejszych laureatów. Serdecznie im gratuluję i życzę by podążali drogą artystycznych odkryć w świecie sztuki dziennikarskiej.

Jury w konkursie „Melchiory” obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Lidia Duda, Anna Sekudewicz-Rączaszek, Maciej Drygas, Arkadiusz Gołębiewski. Nagrodę w kategorii Radiowy Reportażysta Roku otrzymała Agnieszka Czarkowska z Radia Białystok za mistrzowskie opisy różnych światów, za błyskotliwe pomysły formalne, wrażliwość społeczną i pasję dokumentalisty. W kategorii Premiera Roku Jury przyznało dwie nagrody Srebrnego Melchiora: Aleksandrze Łapkiewicz-Kalinowskiej z Programu 2 Polskiego Radia, autorce reportażu „O obrazach i innych takich” za malowany dźwiękiem, piękny i głęboki portret ekscentrycznego artysty; za przejmującą opowieść o przemijaniu, odchodzeniu i pamięci oraz Hannie Bogoryja-Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorce dokumentu „Siedemdziesiąt lat nadziei” za pełen emocji, przejmujący, znakomity warsztatowo dokument, w którym poprzez intymną relację z bohaterkami autorka przybliża bezmiar tragedii ofiar okresu komunizmu i ich rodzin do dziś poszukujących szczątków swoich bliskich. Nagrodę Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, która od 2005 roku honoruje działania na rzecz rozwoju reportażu lub jego promocji wręczono Małgorzacie KownackiejNiezawodnemu Przyjacielowi i Propagatorowi Reportażu.

W XXII edycji Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory decyzją jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca),  Anna Dudzińska, Janina Jankowska, Katarzyna Michalak, Olga Mickiewicz-Adamowicz, Agnieszka Pacho-Jocek nagrodę główną – stypendium przyznano Kindze Filińskiej z Radia Żak Politechniki Łódzkiej, autorce reportażu „Każda wioska ma plac zabaw, za reporterski temperament, wyczucie dramaturgii i świadome operowanie dźwiękiem. Natomiast wyróżnieniem uhonorowano Kamilę Litman z Radia Łódź, autorkę reportażu „Wujek z Brazylii”.

Jury konkursu o Grand Prix KRRiT w składzie: Andrzej Sabatowski (przewodniczący), Helena Ciemińska-Kowalik, Irena Piłatowska-Mądry, Cezary Galek i Waldemar Modestowicz, przyznało główną nagrodę Henrykowi Dedo i Waldemarowi Kasperczakowi z Fundacji Głos Ewangelii, autorom reportażu pt. „Pieśń Spartakusa” zgłoszonego do konkursu przez Program 1 Polskiego Radia. Ponadto jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody specjalne: Alicji Grembowicz, autorce  reportażu  pt. „Ekstaza św. Franciszka” zgłoszonego przez Program 1 Polskiego Radia oraz Marcie Rebzdzie za reportaż  pt. „Pogrom” zgłoszony przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Podczas Gali Reportażystów Polskich „Melchiory 2016” wystąpił Leszek Długosz z zespołem (Kwintet Mozartowski im. Józefiny Duszek). Uroczystość poprowadzili Irena Piłatowska-Mądry i Wojciech Markiewicz.

Honorowy patronat nad Galą objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński. Patronat medialny: TVP Info oraz dziennik Gazeta Polska Codziennie, tygodnik Gazeta Polska oraz portal niezalezna.pl.

Protokół konkursu Melchiory 2016.doc

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY GP KRRiT 2016.doc

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory I ETAP 2016.doc

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury Jacka Stwory II ETAP 2016.doc

tabela wyników głosowania publiczości - Konkurs Jacka Stwory 2016.doc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ekstaza Św. Franciszka" - reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 20:05
“Ekstaza Św. Franciszka” El Greca to jeden z sześciu najcenniejszych obrazów w zbiorach polskiego muzealnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc z reportażem - "70 lat nadziei" - Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 12:31
Dwie różne rodziny, podobne losy. I nadzieja, która nie gaśnie od prawie 70 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„O obrazach i innych takich” – reportaż Aleksandry Łapkiewicz – Kalinowskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 11:32
Audycja poświęcona ostatniej dekadzie życia wybitnego artysty Jerzego Stajudy. Stajuda – malarz, akwarelista, ale także publicysta, był postacią niezwykle ważną dla warszawskiego środowiska kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pogrom" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 12:39
4 lipca 1946 rok Kielce obiegła plotka o uwięzieniu przez Żydów w piwnicy budynku przy ul. Planty 7 ośmioletniego chłopca – Henryka Błaszczyka, w celu dokonania na nim mordu rytualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Testament" – Agnieszka Czarkowska

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 15:51
W historii, którą opowiada reportaż "Testament", losy Żołnierzy Wyklętych i ich rodzin skupiają się jak w soczewce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wujek z Brazylii" - Kamila Litman

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:00
Historia polsko-brazylijskiej rodziny, której udało się spotkać po 106 latach rozłąki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieśń Spartakusa" – Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 15:53
Bohater reportażu "Pieśń Spartakusa" ma 86 lat. Codziennie z trójkołowym wózkiem przemierza 10-15 kilometrów w poszukiwaniu złomu.
rozwiń zwiń