X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Antoni Rokicki z główną nagrodą za debiut w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 08:00
Wczoraj w krakowskim Teatrze Groteska rozdano Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Była to VII edycja konkursu organizowanego przez Dziennikarskie Koło Naukowe UP JPII, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Gościa Niedzielnego, SDP, RKN. Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał główną nagrodę - Debiut publicystyczny roku za reportaż pt. "Rodzeństwo". W konkursie nagrodę w kategorii Reportaż po debiucie otrzymała też Beata Kwiatkowska z Czwórki.
Audio
  • „Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego.mp3

„Rodzeństwo” – reportaż Antoniego Rokickiego - główna nagroda za Debiut publicystyczny roku w konkursie dla Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka.

W Dziemianach Kaszubskich mieszka wyjątkowe rodzeństwo: Marlena, Tomasz, Patryk i Bolesław. Mimo że wszyscy są dorośli, nadal mieszkają z rodzicami. Wszystko za sprawą choroby – rdzeniowego zaniku mięśni SMA.

Rdzeniowy zanik mięśni SMA sprawił, że poruszają się na wózkach inwalidzkich. Wymagają stałej opieki, także w nocy. Mimo choroby starają się żyć aktywnie: Marlena prowadzi bloga o makijażu, Tomasz założył firmę informatyczną, Bolesław pracuje w ośrodku kultury, a Patryk rozpoczął studia magisterskie w Trójmieście. Ich marzeniem jest zakup windy, która znacznie ułatwiałby im codzienne poruszanie się po dwupiętrowym domu. Koszt takiej inwestycji wynosi ponad 150 tysięcy złotych. Caritas prowadzi na ten cel zbiórkę – wystarczy wejść na stronę: http://pomagam.caritas.pl/potrzebna-winda-dla-czworki-rodzenstwa-na-wozkach/. Czy uda im się spełnić to zwykłe, a zarazem wielkie marzenie?


Antoni Rokicki Antoni Rokicki

Beata Kwiatkowska i Antoni Rokicki Beata Kwiatkowska i Antoni Rokicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak