Reportaż

Antoni Rokicki z wyróżnieniem w XIII edycji Kryształowych Piór

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 12:56
Reportaż Antoniego Rokickiego pt. „Misja” został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim Kryształowe Pióra.
Antoni Rokicki podczas gali rozdania nagród.
Antoni Rokicki podczas gali rozdania nagród. Foto: fot. Servier

13 czerwca w Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród. Konkurs organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia. W tym roku nagrody przyznano po raz trzynasty.


Dziennikarze z całej Polski zgłaszali swoje prace w czterech kategoriach konkursowych: „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby”, "Depresja - przełamać tabu", "Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie", „Choroby serca – rosnące zagrożenie". W kategorii, w której brała udział praca naszego redakcyjnego kolegi Antoniego Rokickiego (o problemie depresji), zwyciężył Wojciech Królikowski z TVP3 Katowice. Wyróżnienia otrzymali: Dariusz Faron, Katarzyna Głuszak, Anna Jarosz, Antoni Rokicki.


Zapraszamy do wysłuchania wyróżnionego reportażu pt. „Misja”, którego premiera odbyła się w grudniu 2018 roku na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Reportaż opowiada historię rodziny państwa Czepirskich, których dziewiętnastoletni syn Aleksander chorujący na depresję popełnił samobójstwo.

Czytaj także

„Misja” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:30
– Rok temu mówiłam, że życie się skończyło, że nigdy się już nie uśmiechnę. A jednak się uśmiechamy. Czasami przez łzy, ale się uśmiechamy – mówi Magdalena Czepirska, która wspomina zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia – pierwsze bez syna Aleksandra.
rozwiń zwiń