Reportaż

Wspólna Europa 2006

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 06:00
Nagrody dla dziennikarzy Studia (m.in.)
Audio

Reportaż radiowy "Szlaufy" Hanny Bogorya Zakrzewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zdobył pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Wspólna Europa 2006 ". Konkurs jak co roku przeprowadzany jest podczas Ogólnopolskich Warsztatów Reporterów Radiowych organizowanych przez Radio Zachód w Gronowie koło Łagowa Lubuskiego .
Jak powiedziała przewodnicząca jury konkursu Anna Sekudewicz - reportażystka w poruszający sposób pokazała nowe zjawisko społeczne - poszukiwanie sponsorów przez nastoletnie dziewczęta w centrach handlowych. Autorka reportażu uważa, że dziewczyny są ofiarami przemocy psychicznej lub fizycznej ze strony dorosłych, albo brakuje w ich domach więzi rodzinnych.
Równorzędne II nagrody otrzymały: Ewelina Karpacz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż "Cud" o dążeniu do pojednania kibiców po śmierci Jana Pawał II (spotkanie z autorką w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie w środę, 22 marca o 17.00) oraz Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin za reportaż "Zobaczyć wszystko, dojść wszędzie" o miłości dwojga niepełnosprawnych.
Wszystkie rozgłośnie radia publicznego mogą w konkursie prezentować reportaże dotyczące spraw, którymi żyją Polacy, mówiące o ich miejscu w zjednoczonej Europie. (za serwisem Radia Zachód)

 

 

(11-03-2006)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cud"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2005 21:30
W czasie ostatnich dni życia Jana Pawła II i po jego śmierci stało się coś, co wcześniej wydawało się niemożliwe - kibice wrogich klubów postanowili się pojednać. Bez względu na to jak trwałe są te postanowienia, bez wątpienia stał się cud i najważniejszą rzeczą, jaka z tego wynika jest to, że teraz wiadomo, że takie pojednanie jest możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szlaufy"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2009 18:15
Po premierze głośnego filmu "Galerianki". Autorka we wszystkich wywiadach podkreśla, że do nakręcenia tego filmu zainspirował ją reportaż Hanny i Adama Bogoryja Zakrzewskich. To szokujący reportaż o nowym, nieznanym rodzicom, a często też nauczycielom, zjawisku prostytuowania się gimnazjalistek ze znacznie starszymi od siebie mężczyznami.
rozwiń zwiń