Reportaż

Reportażystki Studia Reportażu i Dokumentu w finale prestiżowego konkursu Prix Bohemia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 16:07
Audio

Reportaż "Dopóki jestem"  Patrycji Gruszyńskiej-Ruman i Magdaleny Balcerak oraz reportaż "Mój Auschwitz" Magdy Skawińskiej znalazły się w finale prestiżowego konkursu Prix Bohemia, który organizuje czeskie radio. Laureatów Prix Bohemia 2013 poznamy 7 listopada.

Oto pełna lista finalistów:
1. Dopóki jestem
Poland
For as Long as I Live
Author/s: Patrycja Gruszyńska – Ruman, Magdalena Balcerak
Director/s: Patrycja Gruszyńska – Ruman, Magdalena Balcerak
Producer/s: Studio Reportazu i Dokumentu Polskiego Radia

2. Life´s Holiday - über die Pflege europäische Demenzkranker in Thailand
Austria
Life´s Holiday – European Dementia Patients in Care in Thailand
Entering organisation: Österreichischer Rundfunk - ORF
Author/s: Franziska Dorau
Director/s: Franziska Dorau
Sound: Christian Gorz
Producer: Monika Kalcsics

3. Mój Auschwitz
Poland
My Auschwitz
Entering organisation: Polskie Radio PLPR
Author/s: Magdalena Skawińska
Director/s: Magdalena Skawińska
Sound: Katarzyna Błaszczyk
Producer: Studio Reportazu i Dokumentu Polskiego Radia

4. Neun Tage - Zwei Zehennägel - Nach Hause Gehen
Austria
Nine Days - Two Toenails - Walking Home
Entering organisation: Österreichischer Rundfunk - ORF
Author/s: Anna Katharina Laggner
Director/s: Anna Katharina Laggner
Sound: Martin Todt
Producer/s: Elizabeth Stratka and EBU Master Schoul on Radio Features 2012

5.Jedno Proste Zdanie
Poland
One Straight Line
Entering organisation: Polskie Radio Lublin PLPR
Author/s: Angnieszka Czyzewska Jacquement, Katarzyna Michalak
Director/s: Angnieszka Czyzewska Jacquement, Katarzyna Michalak
Sound: Piotr Król
Producer/s: Polskie Radio Lublin PLPR

6.Soeurs de Camp
France
Camp Sisterhood
Entering organisation: ARTE Radio
Author/s: Charlotte Rouault, Benoit Bories
Director/s: Charlotte Rouault, Benoit Bories
Sound: Samuel Hirsch
Producer/s: ARTE Radio

7. Katedraalin Katto Vuotaa
Finland
The Cathedral Roof is Leaking
Entering organisation: Yleisradio – Yle / Finnish Broadcasting Company
Author/s: Harri Huhtamäki
Director/s: Harri Huhtamäki
Sound: Thomas Norvio
Producer/s: Harri Huhtamäki

8. Den Fastspända Flickan, del 2.
Sweden
The Girl Who Got Tied Down, Part 2.,
Entering organisation: Sveriges Radio – SESR (P1 Dokumentär)
Author/s: Daniel Velasco
Director/s: Daniel Velasco
Sound: Ylva Lindgren, Fredrik Nilsson
Producer/s: Ylva Lindgren

9. Le Fantome de l´Université
France
The Phantom of the University
Entering organisation: ARTE Radio
Author/s: Sophie Knapp
Director/s: Sophie Knapp
Sound: Arnaut Forest
Producer/s: ARTE Radio

10.Veteranerne
Denmark
The Veterans, Denmark
Entering organisation: Danish Broadcasting Corporation - DR
Author/s: Rasmus Bjerre Nielsen, Mikkel Andersson
Director/s: Rasmus Bjerre Nielsen, Mikkel Andersson
Sound: Rasmus Bjerre Nielsen
Producer/s: Dorte Palle Jorgensen

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak