X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

GRAND PRIX PREZESA Polskiego Radia 2012 - „Przypadek Edwarda Margola” - dokument Mariusza Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:48
Rehabilitacja niesłusznie straconego polskiego robotnika przymusowego w III Rzeszy.
Audio

16 lutego 2012 roku Radio Lublin nadawało reportaż M. Kamińskiego „Człowiek bez praw”, którego bohater - były robotnik przymusowy w III Rzeszy - opowiadał o egzekucji pewnego Polaka, powieszonego na oczach spędzonych na miejsce śmierci rodaków. Opowieść tę usłyszała pani Maria Zaręba, która podejrzewała, że straconym jest jej wuj Edward Margol. Skontaktowała się z Radiem Lublin. Wspólnie z autorem reportażu starali się dowiedzieć,  jakie były losy wuja. Poszukiwania przynoszą zaskakujące efekty.

Jury konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia na najlepszy dokument radiowy przyznało autorowi tej audycji nagrodę za "bardzo dobrze skonstruowany dokument ukazujący dochodzenie do prawdy o wydarzeniu z czasów II wojny światowej, które zaważyło na reputacji rodziny, dochodzenie uwieńczone rozwikłaniem tej  historii i rehabilitacją niesłusznie straconego robotnika przymusowego w III Rzeszy".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szczęśliwy żywot Michała Wysockiego" - Patrycja Gruszyńska-Ruman

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 07:00
Niedziela, 28 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Jest piękny majowy dzień 1983 roku. Michał Wysocki, kierowca karetki pogotowia, przyjmuje zgłoszenie wyjazdu na komisariat MO do zatrzymanego przez funkcjonariuszy ucznia warszawskiego liceum- Grzegorza Przemyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GRAND PRIX KRRiT 2012 - "Nic się nie stało" - Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:00
Historia mężczyzny, który przez przypadek trafił do aresztu śledczego i po 12 latach wyszedł z niego też przez przypadek. Grand Prix KRRiT za najlepszy reportaż radiowy 2012 roku.
rozwiń zwiń