Reportaż

GRAND PRIX PREZESA Polskiego Radia 2012 - „Przypadek Edwarda Margola” - dokument Mariusza Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 13:48
Rehabilitacja niesłusznie straconego polskiego robotnika przymusowego w III Rzeszy.
Audio

16 lutego 2012 roku Radio Lublin nadawało reportaż M. Kamińskiego „Człowiek bez praw”, którego bohater - były robotnik przymusowy w III Rzeszy - opowiadał o egzekucji pewnego Polaka, powieszonego na oczach spędzonych na miejsce śmierci rodaków. Opowieść tę usłyszała pani Maria Zaręba, która podejrzewała, że straconym jest jej wuj Edward Margol. Skontaktowała się z Radiem Lublin. Wspólnie z autorem reportażu starali się dowiedzieć,  jakie były losy wuja. Poszukiwania przynoszą zaskakujące efekty.

Jury konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia na najlepszy dokument radiowy przyznało autorowi tej audycji nagrodę za "bardzo dobrze skonstruowany dokument ukazujący dochodzenie do prawdy o wydarzeniu z czasów II wojny światowej, które zaważyło na reputacji rodziny, dochodzenie uwieńczone rozwikłaniem tej  historii i rehabilitacją niesłusznie straconego robotnika przymusowego w III Rzeszy".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szczęśliwy żywot Michała Wysockiego" - Patrycja Gruszyńska-Ruman

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 07:00
Niedziela, 28 października 2012, godzina 21.14, Program 1. Jest piękny majowy dzień 1983 roku. Michał Wysocki, kierowca karetki pogotowia, przyjmuje zgłoszenie wyjazdu na komisariat MO do zatrzymanego przez funkcjonariuszy ucznia warszawskiego liceum- Grzegorza Przemyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GRAND PRIX KRRiT 2012 - "Nic się nie stało" - Hanna i Adam Bogoryja-Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:00
Historia mężczyzny, który przez przypadek trafił do aresztu śledczego i po 12 latach wyszedł z niego też przez przypadek. Grand Prix KRRiT za najlepszy reportaż radiowy 2012 roku.
rozwiń zwiń