Logo Polskiego Radia
Studio Reportażu i Dokumentu
Agnieszka Walewicz 06.12.2017

„Spotkanie z Reportażem Radiowym” - Alicja Grembowicz, laureatka Grand Prix KRRiT

Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny zapraszają na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „Trauma i duma” Alicji Grembowicz, laureatki Grand Prix KRRiT 2017.
Alicja Grembowicz (L) i Irena Piłatowska (P) w Klubie KsięgarzaAlicja Grembowicz (L) i Irena Piłatowska (P) w Klubie KsięgarzaMichał Urbański
Galeria Posłuchaj
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym -Alicja Grembowicz - laureatka Grand Prix KRRiT.mp3
Czytaj także

Spotkanie poprowadzi  Irena Piłatowska.

oprawa muzyczna:
Marcin Styczeń

Zapraszamy w czwartek,  7.12.2017, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24

ALICJA GREMBOWICZ

W Polskim Radio pracuje z przerwami od dwudziestu kilku lat. Jej błyskotliwość, inteligencja i talent, wsparte bardzo dobrym warsztatem reporterskim, przynoszą znakomite efekty antenowe. Jej twórczość cechuje rzetelna dokumentacja, dociekliwość, pasja społecznikowska, doskonałe wyczucie dramaturgii. Jej droga do reportażu i dokumentu wiodła przez wszystkie formy radiowego przekazu. Zawodową karierę rozpoczynała w Redakcjach: Muzycznej i Aktualności. Dzięki zdobytej wiedzy i wrażliwości, jej audycje na trwałe wpisały się w historię Polskiego Radia. Alicja Grembowicz z nieustającą ciekawością przygląda się światu, stawia ważne pytania, szuka odpowiedzi, zdobywając przy tym kolejne nagrody, wśród których należy wymienić m.in.: Grand Press i Nagrodę Główną im. K. Dziewanowskiego za reportaż „Snajper Louis”, tytuł Reportażystki Roku w Ogólnopolskim Konkursie Melchiory (2007 r.), „MELCHIORY 2013” w  kategorii Premiera Roku jury uhonorowało nagrodą  reportaż „ Podróż Kasi ”, Nagrodę Prezesa Polskiego Radia S.A. za osiągnięcia w dziedzinie reportażu radiowego i działania na rzecz jego promocji, Złoty Mikrofon, a także nominacje Polskiego Radia na międzynarodowe konkursy Prix Italia oraz URTI (2008 r.). W 2011 roku z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi.  Za reportaż „Dźwięki i zapachy” otrzymała nagrodę w kategorii reportaż, na Festiwalu Prix Bohemia Radio 2017.

REPORTAŻ „Trauma i duma”
Nagroda Główna w Konkursie o Grand Prix KRRiT
Reportaż o księdzu Jerzym Popiełuszce – życie i męczeńska śmierć. Reportaż oparty na dokumentach z procesu toruńskiego, aktualnych badaniach IPN-u i wspomnieniach ludzi Związanych z księdzem Jerzym.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.


Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe