Reportaż

Krzysztof Wyrzykowski gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 11:45
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „Światło nadziei” Krzysztofa Wyrzykowskiego. Spotkanie poprowadzi: Irena Piłatowska. Wstęp wolny.
Audio

„Spotkanie z Reportażem Radiowym”
w programie m.in. prezentacja reportażu
„Światło nadziei”
Krzysztofa Wyrzykowskiego

oprawa muzyczna:
Wojciech Bardowski (śpiew)
Mariusz Dropek (akompaniament)

Spotkanie poprowadzi:  Irena Piłatowska

Zapraszamy w czwartek,  30.08.2018, godzina 18.00
Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta  22/24


Krzysztof Wyrzykowski jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Od wielu lat jest dziennikarzem specjalizującym się w radiowym reportażu literackim. W latach 1992 – 1998 kierował Redakcją Reportaży w Programie I Polskiego Radia. Na jego dorobek składa się kilkaset reportaży radiowych, archiwizowanych w zbiorach Polskiego Radia. Jest laureatem wielu nagród
w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach reportażu radiowego. Otrzymał m. in. PRIX BOHEMIA na Festiwalu  Sztuki Radiowej w Pradze. W 1993 roku został wyróżniony „ZŁOTYM MIKROFONEM” – nagrodą przyznawaną  przez kapitułę radiowych mistrzów. Za pracę reporterska został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „PRO MEMORIA”. W 2011 roku otrzymał nagrodę „Białej wstążki” przyznawaną przez Centrum Praw Kobiet i Stowarzyszenie „Porozumienie bez barier” za wkład w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Jego prace reprezentowały Polskie Radio na międzynarodowych festiwalach Prix  Italia, Prix Europa i Premios Ondas.
Jego ostatnimi sukcesami są: Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ogólnopolskim dorocznym konkursie SDP w 2012 roku oraz pierwsza nagroda w kategorii radiowej za dwa reportaże - "Monte Cassino" i "Serce oddał Polonii" na XII Festiwalu Polonijnym “LOSY POLAKÓW 2017”.

„Światło nadziei”  - Krzysztof Wyrzykowski
Krzysztof Cwynar od 20 lat w fundacji „Studio Integracji” pracuje z osobami niepełnosprawnymi uzdolnionymi artystycznie.
Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor w jednej osobie – pochodzi
z rodziny lekarskiej. Jego ojciec był profesorem psychiatrą, mama – biologiem.
Na zainteresowania artystyczne syna spoglądali z pobłażliwą wyrozumiałością, zakładając, że młodość musi się wyszumieć, jednocześnie jednak zadawali mu pytanie – kiedy zajmie się czymś pożytecznym? On tymczasem zdobywał nagrody w konkursach i festiwalach piosenkarskich, nagrywał płyty i występował w programach rozrywkowych, jednym słowem – realizował karierę artystyczną. W czasie jednego z koncertów zwrócił uwagę na...
Na kogo i jak zakończyła się ta historia posłuchamy na spotkaniu...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Markiewicz gościem „Spotkania z Reportażem” w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 12:01
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „Co w Edenie piszczy?” Wojciecha Markiewicza.
rozwiń zwiń