X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Jakub Tarka gościem "Spotkania z Reportażem radiowym" w Klubie Księgarza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 11:44
W czwartek 24 kwietnia w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 odbyło się „Spotkanie z reportażem radiowym”, którego gościem był Jakub Tarka, autor reportażu „Wirtuoz” o Ignacym Janie Paderewskim.
Audio
  • Spotkanie z Jakubem Tarką i reportażem "Wirtuoz" w Klubie Księgarza
Jakub Tarka
Jakub TarkaFoto: Ewelina Karpacz- Oboładze

"Wirtuoz" to historia Ignacego Jana Paderewskiego, "najwybitniejszego polityka wśród pianistów i najwybitniejszego pianisty wśród polityków". Wielkiego społecznika, mecenasa polskiej kultury (przyczynił się m.in. do rozsławienia Chopina na świecie), żarliwego patrioty. Jego talent, zaangażowania społeczne i praca nie raz wspierane były na przestrzeni lat przez życzliwe mu osoby i zbiegi okoliczności. Do rozwoju jego talentu przyczyniła się choćby rodzina Kerntopfów, warszawskich producentów fortepianów, w których fabryce mieszkał i ćwiczył grę na instrumencie, a także niezliczone rzesze kobiet. Niektórzy twierdzą, że nie osiągnąłby tak zawrotnej kariery, gdyby nie właśnie kobiety, wśród nich m.in. Helena Modrzejewska.
W reportażu także spacer po jedynej na świecie posiadłości po Paderewskim - Centrum Paderewskiego w Kąsnej Dolnej.

Jakub Tarka jest związany z Polskim Radiem od 1997 roku. Przez  siedem lat współprowadził, a potem także redagował audycje dla dzieci i młodzieży ("RdC najmłodszym słuchaczom", "Dobranocka", "Pora dla juniora") w warszawskim Radiu dla Ciebie (na początku u boku Małgorzaty Kron, później z Marią Żabicką). Do dziś wspomina ten czas jako najpiękniejszą przygodę życia. Przygodę, która po studiach filologicznych poczęła się na nowo w bardzo przyjaznej redakcji, pośród mądrych, wartościowych ludzi - w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Wielokrotny finalista Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory za reportaże: „Polcia”, „Coś ze mnie coś z nich”, W słońcu Zbyszka”.

Dyskusję poprowadziła Irena Piłatowska – Redaktor Naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Oprawa muzyczna wydarzenia okazała się niespodzianką.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak