Reportaż

Katarzyna Błaszczyk gościem „Spotkania z Reportażem Radiowym”

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 13:04
Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza w piątek, 28.02.2020, o godz. 18.00 na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu Katarzyny Błaszczyk "O misiu, który zasnął ze smutku". Spotkanie odbędzie się w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta  22/24). Prowadzenie - Irena Piłatowska. Wstęp wolny.
Audio
  • Spotkanie z Katarzyną Błaszczyk w Klubie Księgarza 28.02.2020
Irena Piłatowska i Katarzyna Błaszczyk w Klubie Księgarza
Irena Piłatowska i Katarzyna Błaszczyk w Klubie KsięgarzaFoto: Michał Urbański

Katarzyna Błaszczyk
Od 2007 roku reportażystka Studia Reportażu i Dokumentu PR. Absolwentka prestiżowej EBU Master School przy Europejskiej Unii Nadawców. Stypendystka Marion Dönhoff Stiftung.
W latach 2015-2017 i 2019-2021 przedstawicielka Polski w Feature Group przy EBU.
Najważniejsze nagrody: Zielony Prus w kategorii „Młody dziennikarz” za całokształt pracy, Srebrny Melchior, Grand PiK, Nagroda im. Kaziemierza Dziewanowskiego SDP za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie (dla reportażu „Listy Brazylia-Polska). Jej audycje kilkakrotnie nominowane były do „Grand Press” i w Konkursie im. T. Mazowieckiego o polsko-niemiecką nagrodę dziennikarską.
Reportaż  „O misiu, który zasnął ze smutku” (2019) otrzymał trzy najważniejsze nagrody na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu: Nagroda Główna Prezesa Radia Łódź, Nagroda Główna Tygodnika Angora, Nagroda Publiczności. Reportaż nominowano także do „Grand Press” 2019.

"O misiu, który zasnął ze smutku"
- Nigdy nie myślałam, że to się nam przydarzy. Jestem z zawodu psychologiem - mówi matka 17-letniej samobójczyni.
Dziewczyna po odratowaniu trafiła do kliniki Budzik. Nie ma z nią kontaktu, ale maluje obrazy. Na nich przedstawia wizje swojej śmierci i tego, co widziała, gdy była po drugiej stronie.
- Wiktoria to bardzo inteligentne dziecko i wykorzystała to w pełni, aby uśmierzyć swój ból - ze smutkiem przyznała mama dziewczynki.
Czy coś wskazywało na to, że w życiu rodziny mogła pojawić się tragedia? Skąd u dzieci może wziąć się depresja?